Kde je lépe
než tady?
 
 

MenART - NA SMETANOVĚ LITOMYŠLI

11. 6. 2023 (23:32:06), Vladimír BeranV rámci stipendijní akademie MenART se žákům Grafiky v letošním roce dostalo nejenom seznámení a inspirace, ale i odborného vedení nepočítaně. Kromě úvodního setkání jsme se s našimi spolužáky z dalších ZUŠ sešli s Pavlem Mrkusem ještě na Fakultě Umění v Ústí nad Labem, absolvovali jsme školení programu ResolumeArena a dvakrát jsme měli setkání na UMPRUM v Praze. To poslední jsme ještě využili k návštěvě FAMU, kam jsme zašli na katedru střihu za Martinem Čihákem, jehož podzimní dílna "rukodělného filmu" u nás ve škole nám poskytla výchozí materiál, který celý rok zpracováváme v MenARTu.
S výsledky našeho snažení se budou moci zájemci na "Smetanově výtvarné Litomyšli", kde bude 17. června vernisáž výstavy všech výtvarných skupin Akademie.

Naší skupiny se týká první vernisáž z pozvánky (skupina Pavla Mrkuse):
- sobota 17. června 2023
- 14:00 hodin
- délka trvání vernisáže cca 2 hodiny

Místo snadno najdete - je to "Vila Klára", v současné době nevyužívaný objekt bývalé LDN v blízkosti zámku naproti klášterním zahradám, viz fotografie a mapka.Zde si můžete prohlédnout v předpremiéře náš videoprojekt, který vystavujeme


NA TENTO ČLÁNEK NAVAZUJE (postupně doplňujeme):

JSEM v MenART

MenART - úvodní setkání v Kroměříži