Poprvé... Všechno je jednou v životě poprvé. A i my jsme poprvé vsadili na spolupráci tanečního a literárně - dramatického oboru. A proč? Zdá se nám, že máme spoustu společného. Kromě toho, že divadlo i tanec patří mezi scénická umění, do divadla patří pohyb a do tance samozřejmě výraz. Do obou patří rytmus. A hlavně - v případě našich dvou oborů do nich patří převážně stejní žáci, což je jen výhoda.
Životaběh se rodil pomalu. Začínali jsme s nápadem, že se budeme věnovat fázím života. Do toho jsme přinesli nápad spolupracovat s někým, kdo má nad životem nadhled, kdo si s ním umí poradit, nebojí se a je za svůj život zodpovědný. Takovým člověkem a hlasem se pro nás stala Ivanka Richterová, které touto cestou ještě jednou děkujeme. Její linka zážitků z dětství a dospívání, ale i pohledy na různé životní okamžiky představení tak nějak hořce osladily. Rozhovor s ní vedli žáci literárně dramatického oboru.
Odehráli jsme celkem dvě představení v Kolárově divadle, první 16. 5. převážně pro rodiče, příbuzné a blízké, další pak v pondělí pro druhý stupeň základních škol.
Choreografie byly dílem paní učitelky Elišky Johnové, Alžběty Černé a žáků. Dramatické vstupy pak dílem na kterých spolupracovali žáci spolu s paní učitelkou Zuzanou Rainovou. Plakát vytvořila Ella Ticháčková, žákyně výtvarného, tanečního i literárně dramatického oboru. Za technickou spolupráci děkujeme Kamilovi Huškovi. Za zachycení okamžiků z generálky děkujeme Nikole Klimšové. Za přenos domů a za záznam děkujeme panu učiteli Vladimíru Beranovi a jeho žákům z grafického oboru. A vlastně.. děkujeme všem kteří se na představení podíleli!! :)