Sedmero krkavců ještě jednou...naposledy...(???)

24. 10. 2023 (16:23:57), Miriam Blažková

„Loučení, loučení, což je to těžká věc…“ – sborové ohlédnutí …

V neděli 8. října 2023 jsme naposledy uvedli hudební pohádku - muzikál z dílny A. Kubečkové „Sedmero krkavců“. Derniéra se uváděla po půlroční přestávce. Na jednu stranu těžký úkol. Na stranu druhou – opakování usazeného a uzrálého díla. Po pečlivých přípravách, opakování a vzpomínání jsme se v neděli večer znovu postavili na scénu Kolárova divadla … ne úplně bez trémy, ale přece s radostí všech účinkujících.

Úžasnou atmosféru podpory, spolupatřičnosti a sdíleného potěšení ze společného zpívání, hraní i tančení jsme si plně uvědomovali my zúčastnění v zákulisí. Tohle vše se však nedalo utajit ani uzamknout jen za oponu, to museli jistě cítit a vnímat i naši vážení posluchači a diváci v jednom.

Děkujeme, že jste zase na nás přišli!

Děkujeme za milé a povzbuzující ohlasy, uznání, poděkování.

Dobře si je schováme a zapamatujeme si, že se tahle hezká dřina vyplatí a že do budoucna budeme mít zase pro koho nacvičovat další kusy.

Pro některé z nás to byla opravdová derniéra – opravdu naposledy … naposledy si s námi zazpívali naši kolegové sboristé z minulých dob, kteří už studují střední školy, maturují nebo je máme už na školách vysokých.

Rádi jsme mezi sebou ještě měli Honzu Kubečka – Vrchního havrana, Týnku Skalovou a Amé Cvrkalovou – princezny v alternaci, Míšu Slezákovou – Královnu, Sabi Hartovou a Aničku Kubečkovou – Maminky v alternaci, Nikču Krausovou a Marušku Tauchmanovou – Bohdanky v alternaci a Tatínka/Prince v dvojroli Vládi Uhnavého! Muzikál by nebyl úplný bez menších ale významných rolí jako Hlas Bohdanky, když musela mlčet – Markétka Tauchmanová, Stařenka a Kuchařka – sestry Anička a Barča Beranovy, věrný Sluha – pan školník Jan Nývlt a Potulní pěvci – pan učitel Josef Fiala, emeritní pan ředitel Lubor Bořek a pan učitel Pavel Čapek, který navíc všechnu tu krásnou hudbu nastěhoval do not!!! Zvláštní uznání patří všem sboristům, kteří sebou a svým společným zpěvem vyplnili celou scénu. Ano, bez Studánečky a bez Studánky by to taky nebylo možné.

Všem velmi děkujeme a studentům – zpěvákům přejeme úspěšné střední i vysoké studium spolu s maturitními zkouškami!!!

Za pěvecké oddělení Miriam Blažek

Jonášovi Kohlovi poděkování za fotodokumentaci!