KONCERT SMYČCOVÝCH ORCHESTRŮ

25. 10. 2022 (13:54:43), Michaela Michalová

V sobotu 22. října 2022 se oba naše smyčcové orchestry Orchestra Piccola ma Giocosa a Archi Piccoli soustředily a připravovaly na nedělní Přehlídku smyčcových orchestrů v Holicích. Stejně jako v některých minulých projektech se pro tuto příležitost spojily i orchestry Archi Piccoli ZUŠ Police n. M.  a Penquins ZUŠ Náchod.

V 16:30 hodin se pak v koncertní sále ZUŠky konal orchestrální koncert. Před plným sálem našich rodičů a příznivců předvedly orchestry svůj repertoár připravený pro přehlídku. Nejprve zahrál přípravný smyčcový orchestr Orchestra Piccola ma Giocosa skladby A. Vivaldiho a S. Borgia. Pak už se představily oba starší orchestry Penquins a Archi Piccoli a v plné síle, protože nás ještě přišli posílit naši milí bývalí studenti - dnes už konzervatoristé a vysokoškoláci, předvedly pod vedením Michaely Michalové skladby A. Vivaldiho, J. Sibelia, R. Meyera a L. Janáčka. Všichni jsme odcházeli s pocitem dobře odvedené práce a dlouhotrvající potlesk publika nás v tom utvrdil.