PROMÍTÁNÍ FILMU VŮLE ŽÍT

22. 6. 2022 (14:10:27), Vladimír Beran

Zveme vás na projekci nejlepšího filmu, jaký jsme zatím v NAŠA TV natočili a je otázka, jestli  ho někdy překonáme.

Především je to velmi silný příběh dvou žen, které přežily válečné útrapy holocaustu. A druhou okolností byl velmi talentovaný a obětavý štáb starších žáků.

Natáčeli jsme s tehdy třiadevadesátiletou paní Louise Hermanovou, která v lágrech pečovala o děti a osmdesátiletou Helgou Hoškovou, ta jako dvanáctileté děvče zachytila ve svých obrázcích život v terezínském ghettu.

Dalším vyprávěním bych prozrazoval to, co můžete vidět

V SOBOTU 25. ČERVNA, VE 21:30 HODIN NA NOVÉ TERASE U MUZEA PAPÍROVÝCH MODELŮ V POLICI NAD METUJÍ

Na stránku pořadatele, spolek Apeiron a Muzeum papírových modelů se můžete podívat KLIKNUTÍM NA TENTO ODKAZ

Film jsme natáčeli v rámci projektu Ministerstva obrany ČR a České televize "Děti točí hrdiny". V podmínkách soutěže byla uvedena maximální stopáž příspěvku do dvaceti minut. My jsme natočili film čtyřicetiminutový, takže měla porota nejdříve těžký úkol. Rozhodnout, jestli nás v soutěži nechají, nebo vyřadí. Tak nás nechali - a zároveň nám udělili první cenu.

Když jsme VŮLI ŽÍT poslali do národní přehlídky amatérských filmů Český Videosalon, tak zvítězila i v kategorii dokumentárních filmů v "dospělácké" kategorii.

Podrobné informace o filmu najdete v databázi FILMDAT

Premiéra filmu se konala za účasti Louise Hermanové v Pellyho domech

Vůle Žít byla odvysílána i ČT, ale v dost zkrácené verzi