FILMOHRA

Filmohra by měla být přesně tím, co říká její název. Hraní si s filmem, jeho vytvářením, promítáním, povídáním si o něm. Nechci, aby to bylo vyučování, tak jak ho známe, ale aby to byla hra. Nebo něco jako hra, třeba i ta počítačová.
A my v té hře půjdeme za pokladem. Co by mohl být ten poklad?
Zlato? Asi těžko. "Ajfoun" nebo "Ajped"? No, když si ho někdo koupí, tak možná chvilku ano. Než ho ztratí nebo rozbije.
Nebo...? To až za chvilku.
A co takhle peníze? Prachy škola rozdávat nemůže, ale nějakou vlastní měnu bychom si vytvořit mohli. Sice ani to ten poklad nebude, ale hodit by se to občas mohlo. Možná dokonce brzy!
My jsme v Grafice dokonce už na té FILMOHŘE občas pracovali. Ne moc - prostě to nějak nelezlo na svět. Asi na to nebylo moc času, a také byl velký rozptyl. 
Najednou ale ten čas je! A tu se FILMOHRA vyloupla jako na zavolanou. Začíná tedy naše cesta za pokladem. Už jsem řekl, co to ten poklad není, tak je asi čas si říci, co to je. Ve FILMOHŘE budeme hledat poklad, KTERÝ NÁM NIKDO NEVEZME.
NEJVĚTŠÍM POKLADEM JE TO, CO UMÍME! Pozor! Ne co jsme se učili, ale co umíme. A dokážeme to použít tehdy, kdy je třeba. 
A dobu, kdy "to do nás vlezlo", vlastně ani nemusíme poznat. Od toho by měla právě být ta FILMOHRA.

TROCHU Z DĚJIN FILMOHRY

Návrhy herního plánu 
Obrazově vytvářeny většinou v Minecraftu, doplněny textem v Pages (obrázky doplním)

Tvorba Deníku Filmohráče
Hodně jich je dokončených, ale některé nemají popis desek a jsou proto anonymní. Všechny ofotím a vystavím. Dokončené pro inspiraci, anonymní proto, aby si je majitelé poznali a přihlásili se k ni
Protože deníky nemůžeme teď používat v rerálné podobě, tak vytvořím jejich virtuální verzi.

Návrh filmohráčské měny
Vaše díla shromažďuji z jednotlivých tabletů do centrálního úložište a také je zveřejním. Ani návrhy nejsou všechny podepsané, tak doufám, že se o ně autoři přihlásí - aby nepřišli o odměnu, pokud by vyhráli.

Avatar a Nickname filmohráče
Filmohráči jste vy, žáci Grafiky. navrhli jste si svoje jména i jejich vizuální podobu. To, co se mi podaří shromáždit, také vystavím. Opět zde budou anonymy, které doufám dohledáme.

Celý obsah webové prezentace filmohry postupně vytvářím - dá to dost práce a zabere spoustu času, tak prosím o trpělivost...  :-)


Comments