Absolventi výtvarného oboru


ODDĚLENÍ KRESBY, MALBY A MODELOVÁNÍ

Jan Petrov - výtvarník a pedagogMgA. Jan PETROV - absolvent AVU, ateliéru klasických malířských technik. Již v průběhu studia začal pracovat s digitálními médii. Nabyté zkušenosti z oblasti malby,  postprodukce a 3D grafiky, uplatňuje jak na poli vlastní umělecké, tak i komerční tvorby. Díky práci na mnoha úspěšných a oceňovaných komerčních i nekomerčních projektech získal zkušenosti v oblasti užité postprodukce, designu a 3D tvorby. V těchto činnostech je stále aktivní, přináší pohled a zkušenosti z užité grafiky, 3D grafiky a postprodukce, vsazený do kontextu současného workflow s vazbami na vizuální estetiku a historický kontext.

Výtvarný obor na naší škole absolvoval v roce 2001.
Další studium: 
2005 2011: 
Akademie výtvarných umění, Praha Ateliér malířství IV /škola Zdeňka Berana
2001 2005: Střední umělecká škola Václava Hollara obor: Propagační výtvarnictví / Grafický design
Praxe a zkušenosti z užité výtvarné činnosti:
2015 - současnost: Pedagogická činnost ART& DESIGN INSTITUT Ateliér Multimédia 3Dgrafika
2014: Člen pracovní skupiny oboru kvalifikace 3D grafik NSK
(Národní soustava kvalifikací)
2011 - současnost: Specializace na vizuální efekty, 3D vizualizace, postprodukci a DaVinci Resolve Grading
system v postprodukční společnosti Red Riding Hood, s.r.o.
Spolupráce na krátkých, úspěšných 3D animovaných filmech v rámci uskupení ANOMALIA.
2009 2011: Art director ve společnosti TrollCD, s.r.o
2006 2008: Kreativní grafik ve společnosti TrollCD, s.r.o

Ocenění: 2010 Ateliérová cena

Výstavy:
2005 Náchodský výtvarný podzim Galerie výtvarného umění v Náchodě
2008 DEFENESTRACE Výstava absolventů a studentů Akademie výtvarných umění malířského ateliéru Prof. Zdeňka Berana Novoměstská radnice, Praha
2009 PAINt Galerie Šumperska
2010 INTERMEZZO Galerie S.V.U. Mánes DIAMANT
2011 Figurama 11 Národní technická knihovna v Dejvicích
2011 DIPLOMANTI AVU 2011 Karlín Hall
2012 Nedávní absolventi AVU – školy ZB Galerie Navrátil
2012 PAINTOMORROW Galerie Šumperska
2013 PAINTOMORROW Praha - Galerie ERA svět

Hynek Martinec - výtvarníkHynek Martinec (* 12. listopadu 1980 v Broumově) je český malíř tvořící fotorealistické a abstraktní obrazy. Jeho hlavním tématem je zkoumání času. Od roku 2005 žije a pracuje v zahraničí (Paříž, Londýn). Je zastoupen v Národní galerii v Praze, Britském muzeu v Londýně a mnoha soukromých sbírkách. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru klasických malířských technik prof. Zdeňka Berana

Ceny:
  • The Changing Faces Prize, oceněn Royal Society of Portrait Painters, Londýn, 2008
  • BP Visitor Choice, oceněn National Scottish Portrait Gallery, Edinburgh, 2008
  • BP Young Artist Award, oceněn National Portrait Gallery, Londýn, 2007
  • BP Visitor Choice, oceněn National Portrait Gallery, Londýn, 2007
  • Ateliérová cena Akademie výtvarných umění, Praha, 2003
  • Výtvarná soutěž, Náchod 1991ODDĚLENÍ POČÍTAČOVÉ GRAFIKY, FILMU A FOTOGRAFIE

Tomáš Hejzlar - fotograf
Na počítačovou grafiku - tehdy nový předmět v naší ZUŠ - začal chodit asi v jedenácti letech po několika ročnících klasické výtvarky. V té době se také začal zajímat o focení. Začínal ještě s rodinným fotoaparátem Praktika na film. Na grafice se poprvé setkal s Photoshopem a naučil se jeho základy. Za úspory na vkladní knížce si někdy ve třinácti koupil svůj první digitální foťák. Práce s ním ho opravdu chytla, stala se jeho hlavním koníčkem a jako u většiny lidí to byla nejdříve fotografie krajinářská.

Díky prezentaci své tvorby na internetu se v sedmnácti letech dostal k první fotografické zakázce - reportáži z hudebního festivalu Za poklady Broumovska. Postupně přecházel od fotografování krajiny k reportáži a focení lidí. Po maturitě na broumovském gymnáziu začal studovat architekturu na Stavební fakultě ČVUT v Praze. Architektura a fotografie jsou si velice blízké, takže na škole jeho koníček nezahálel a ještě k tomu při tvorbě vizualizací dobře využil dříve získanou znalost Photoshopu.

Zakázka od stavební společnosti SKANSKA Property je pro Tomáše při jeho studiu architektury velice užitečná i profesně. Fotí dokumentace stavebních projektů Skansky, takže pravidelně chodí na staveniště a dokumentuje, jak se stavba vyvíjí. Tím má i příležitost na vlastní oči vidět všechny stavební postupy, o kterých se učí ve škole.

Fotografuje především v Praze, kde je podstatně víc příležitostí než na venkově.

Pro Skansku jsou to ještě korporátní portréty a reportáže z akcí pro klienty.

Dalším fotografickým žánrem je pro Tomáše sport. Pro firmu NIKE Czech Republic fotí reportáže z běžeckých tréninků, které se konají pravidelně každý týden. Vedle toho jsou to i reportáže z různých akcí, jako teambuildingy, konference a se spolužačkou, která se věnuje výrobě šperků, také produktové snímky jejích výrobků.

Dalších témat k fotografickému zobrazení je opravdu hodně, například jídlo, interiéry či architektura, během sezóny maturitní plesy, svatby a rodinné fotografie - a právě rozmanitost je také to, co Tomáše na téhle činnosti tak baví.

Dalším tématem, do kterého by rád proniknul hlouběji, je portrét. Je to ale oproti čisté reportáži mnohem těžší žánr, protože člověk musí kromě focení také dokonale zvládat komunikaci s portrétovaným.

Fotografie prezentuje Tomáš zatím pouze na svých facebookových stránkách, ale společně s dalšími bývalými spolužáky ze ZUŠky, Martinem Hrnčířem a Štěpánem Landou, připravují novou fotografickou webovou prezentaci.

Za školu přejeme hodně zdaru a DOBRÉ SVĚTLO.

Mgr. Martina VáňováVzdělání, kurzy:
ZUŠ Police nad Metují
Střední škola řemesel a služeb v Jablonci nad Nisou, obor zlatník, klenotník
Střední uměleckoprůmyslová škola v Jablonci nad Nisou, ateliér stříbrný šperk
Univerzita Karlova v Praze, KTF, studijní program Obecná teorie a dějiny umění a kultury 
(bakalářské a navazující magisterské studium)
Kurz pedagogického minima volnočasových aktivit
V současné době vedoucí Muzea papírových modelů v Polici nad Metují, koordinátor výstav Galerie Dům v Broumově, člen spolku Apeiron z.s.

Karolína ŠrámkováVzdělání, kurzy:
2012 - 2016: Pedagogická fakulta UK v Praze, specializace v pedagogice, obor výtvarná výchova a pedagogika, 1. ročník NMg
2015 - 2016: ERASMUS+, Portugalsko, Polytechnický institut Viana do Castelo, Zimní semestr
2015: Hledání souvislostí, Arteterapeutický seminář, vedení: Ak. mal. Kamila Ženatá
2014: Základní řada, Arteterapeutický seminář, vedení: Ak. mal. Kamila Ženatá
2013 - 2014: Scholastika, ateliér malby a dějin umění
2008 - 2012: Gymnázium Broumov
2011: Výukový festival architektury a designu FestAD 2011
2002 - 2012: ZUŠ Police nad Metují- výtvarný a hudební obor

Pracovní zkušenosti ve výtvarném oboru:
  • Výtvarné tábory pro soukromou vyšší odbornou školu Scholastika (2015 – 2016)
  • Zakázka na obrazy pro videoklip hudební skupiny The Desperate
  • Návrhy pro firmu VEBA Broumov – téměř čtyřletá spolupráce; tvorba grafických návrhů pro africký brokát
Martin Hrnčíř - filmařPatří ke „druhé generaci“ studentů počítačové grafiky a skupina, které byl tehdy členem, dosáhla zřejmě nejvýznamnějších výsledků, kterými byla dokumentární série Grizzly, Vůle Žít a Otec nezvěstný. Na všech filmech se Martin podílel scénáristicky, napsal a namluvil komentář a při natáčení vedl rozhovory. Všechny filmy si „sáhly“ na vítězství v mnoha soutěžích a odvysílala je Česká televize.

Po maturitě na broumovském gymnáziu pokračuje ve vysokoškolském studiu „filmařiny“ na Literární akademii Josefa Škvoreckého v Praze, kde dokončuje třetí ročník Mediální tvorby. V průběhu studia vykonával rozhlasové i televizní praxe, pro které jme mu občas vypomohli technikou. Nyní studium ukončuje bakalářskou prací – dokumentem o Klavikovi, celkem talentovaném producentu elektronické hudby, kterého úzkosti a nepochopení ostatních dovedly k závislosti na lécích. Bývalý školní štáb pokračuje ve své multimediální činnosti, když v roce 2013 spolu s dalšími spolužáky z naší ZUŠ, Štěpánem Landou, Vojtou Kollertem a Martinem Řehákem, založili audiovizuální studio Planeta ryb.

Dalším Martinovým zájmem je skládání elektronické hudby na pomezí ambientu a abstraktních beatů. Mary C – moderátorka na rádiu Wave – mu velmi pomohla s vydáním autorské kazety, která je s názvem „Information“ pod pseudonymem „Rectifier“ (usměrňovač) neurotickou koláží reálných zvuků se syntetizátory a dalšími samply. Občas pomáhá Damiánu Vondráškovi a Alanu Sýsovi s filmovou hudbou, například při studentském filmu „Mrcha“ (https://vimeo.com/106745738) a dalším studentském filmu „Věra“  (https://vimeo.com/91858907).Jakub Vondra - 3D animátor

Student, který po sobě v Grafice zanechal výraznou stopu, která zůstala ještě mnoho let. Jakuba hned zpočátku zaujala animace. Pro naše první multimediální pokusy vytvořil první animované klipy. Brzy se začal zajímat o tvorbu počítačových her. Za pár týdnů vytvořil svou první hru, ale to už obracel svou pozornost ke 3D modelování. Zakrátko měl „v malíčku“ nejenom 3D modelování, ale i animaci, tedy rozpohybování vytvořených objektů. Brzy si kolem sebe vytvořil skupinku 3D nadšenců, které zaučil. Jeden z nich, Pavel Lokvenc, touto dobou na Univerzitě Pardubice tvoří bakalářskou práci s využitím programu Autodesk Maya, který se od Jakuba před lety naučil.

Když jsme Jakuba požádali o zaslání podkladů pro tvorbu tohoto medailonu, tak poslal několik vět, které nezapřou svého tvůrce - jsou stručné, jasné, neukecané - prostě Jakubovo typické „Jo“. Tak je publikujeme v plném znění:

Po odmaturování na SŠ aplikované kybernetiky v Hradci Králové se mi podařilo dostat do pražského studia Art and Animation. Modeloval jsem postavy, prostředí a staral se o svícení a rendering pro celovečerák Kozí příběh se sýrem. Rok po premiéře filmu jsem přešel do mnohem většího studia UPP, kde jsem se rok podílel na tvorbě digitálních efektů do mnoha zahraničních filmů a seriálů. Teď jsem ve studiu Eallin, kde kromě reklam a krátkých filmů vzniká i třeba večerníček Nejmenší slon na světě“.

Na závěr Jakubovi přejeme, aby ho jeho 3D polygony, rendery, textury a kdovíco ještě poslouchaly, a aby se mu splnily i další přání a cíle, o kterých sice nemluví, ale určitě na nich pracuje.

Comments