Absolventi hudebního oboru

Matouš Michal a závěr vítězného koncertu na světové houslové soutěži

Matouš Michal

Absolvent The Juilliard School of Music v New Yorku (2014) s plným stipendiem ve třídě koncertního mistra NY Philharmonic Glenna Dicterowa.

V současnosti studuje s plným stipendiem prestižní program Master of Music, do kterého jsou přijímáni pouze 2 studenti ročně, na Manhattan School of Music v New Yorku ve třídě Glenna Dicterowa a Lisi Kim.

Za poslední rok hrál pod taktovkou prominentních dirigentů jako James Levine, Kurt Masur, Bernard Haitink, Yuri Temirkanov, Charles Dutoit, Alan Gilbert, Semyon Bychkov, Ivan Fisher a Jaap van Zweden.


______________________


Anna Skálová

Anička Skálová je členkou kalifornského San Diego Symphony Orchestra, kam v roce 2012 úspěšně vykonala konkurz a byla vybrána ze stovek uchazečů.

S plným stipendiem vystudovala Univeristy of Michigan a Indiana University ve třídě světově proslulého houslového pedagoga Jamese Lareda.

Během studií působila jako koncertní mistr univerzitního symfonického orchestru, vyhrála univerzitní Concerto Competition a celoamerickou soutěž ASTA.

Anička také koncertovala v Carnegie Hall, když byla v rámci konkurzu vybrána jako koncertní mistr New York String Orchestra Seminar, též jí byla udělena cena za význačné zásluhy v hudbě.


______________________


Žaneta Obršálová

Úspěšně absolvovala Pražskou konzervatoř u profesorky Ludmily Štětinové, nyní studuje na Karlově univerzitě v Praze pedagogickou fakultu obor hudební výchova a housle u profesora Jiřího Tomáška. Při studiu hraje  v různých orchestrech jak v Praze tak mimo Prahu a jezdí na různá turné do zahraničí. Jedním z těchto orchestrů je třeba Plzeňská filharmonie, Filmová filharmonie nebo Smetanovi filharmonici. 

Nyní působí také pedagogicky na ZUŠ Police nad Metují.______________________Eva Suchánková

Studuje v magisterském programu na Akademii múzických umění v Praze ve třídě doc. Borise Krajného. Vedle sólového klavíru se aktivně věnuje komorní hře. V roce 2013 získala spolu se svou kolegyní Zdeňkou Švehlákovou 2. cenu na mezinárodní soutěži Art duo Prague v kategorii čtyřruční hra. V témže roce absolvovala studijní stáž v programu Erasmus na Hochschule für Musik Karlsruhe v klavírní třídě Prof. Sontraud Speidel, kde se vedle sólového klavíru též věnovala hře v klavírním duu.

Jako doplňující vzdělání studuje na Karlově Univerzitě v Praze obor Německý jazyk a literatura, kde v roce 2014 získala grant Filozofické fakulty na vytvoření německo-české databáze hudební terminologie.

Od 18 let se aktivně věnuje vyučování hry na klavír a slaví první úspěchy se svými žáky jako lektorka mezinárodní školy The International School of Music and Fine Arts Prague. Nově pracuje též na ZUŠ Jana Zacha v Čelákovicích.


______________________Kristýna Šrámková

Absolvovala Pražskou konzervatoř, kde byla studentkou prof. Michala Rezka, prof. Jana Novotného a prof. Evy Boguniové. Kromě toho navštěvovala ještě hodiny u prof. Jana Bartoše (ze třídy legendárního klavíristy Ivana Moravce). Současně se studiem na Konzervatoři absolvovala bakalářské studium Hudební vědy na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V současné době pokračuje magisterským studiem klavírní hry na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.  V minulém roce se jako klavíristka aktivně účastnila masterclassu prof. Avo Kouyoumdjiana (University for Music and performing Arts Vienna) a klavírních kurzů u Ivo Kahánka. V Praze spolupracuje se soudobými skladateli v interpretaci a nahrávání jejich děl pro divadlo (mj. s Plzeňskou filharmonií). Vedle klasických koncertů působí jako klavíristka v hotelu Four Seasons Prague, vyučuje soukromě klavír a spolupracuje jako asistentka s Prague Music Performance. 


______________________Jan Hanzl

Jan Hanzl absolvoval na naší škole hru na baskytaru v roce 2008 a po úspěšně vykonaných přijímacích zkouškách byl přijat ke studiu na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. V průběhu následujícího studia využil příležitosti přibrat si další obor, a to sice hru na kontrabas. Během těchto let měl možnost učit se u našich nejvýznačnějších hudebních pedagogů, jakými byli Vladimír Hora, Milan Plechatý, Martin Lehký, Ondřej Podhajský a Petr Kořínek.

V Praze také navázal spolupráci s nejrůznějšími spoluhráči ve všemožných kapelách. Z těch známějších to byli Bohemia Big Band, Orchestr Václava Hybše, Golden Big Band Prague, Tomáš Savka, David Deyl, Michaela Nosková.

Minulý rok absolvoval u prof. Milana Plechatého obor hra na basovou kytaru a sám se začal věnovat výuce na jedné z pražských ZUŠ. Poté následoval absolventský koncert na kontrabas, kterým dovršil studia u význačného kontrabasisty Petra Kořínka.


______________________Martin Maroul

Martin Maroul patří mezi první absolventy žesťového oddělení naší ZUŠ vůbec.

Během studia v ZUŠ se třikrát probojoval v republikových soutěžích do celostátních kol a pokaždé přivezl zlato.

V roce 1997 započal profesionální muzikantkou dráhu studiem na konzervatoři v Pardubicích pod vedením prof. Jiřího Houdka – sólotrumpetisty Královéhradecké filharmonie. Martin s tímto orchestrem začal již během studií spolupracovat. Po dokončení následného studia na Akademii múzických umění v Praze – pod vedením doc. Vladimíra Rejlka a prof. Václava Junka – se stal stálým členem a dnes působí ve Filharmonii Hradec Králové jako 1. trumpetista a zároveň vedoucí celé trumpetové sekce.

Mimo aktivní profesionální dráhu hudebníka se Martin zabývá i pedagogickou činností. Působí v Pardubicích na ZUŠ Havlíčkova a současně vyučuje na Pardubické konzervatoři.


______________________Jaroslav Kollert

Již ve čtyřech letech začal hrát na trubku a ovoce tohoto včasného startu na sebe nedalo dlouho čekat. Od osmi let se účastnil celostátních soutěží – především v komorní hře, odkud mnohokrát spolu se svými spoluhráči přivezl ocenění nejvyšší. V současné době je prvním trumpetistou žesťového kvinteta, které propojuje dva studenty konzervatoře a tři žáky naší ZUŠ. Tento komorní soubor působí v našem regionu a je nedílnou součástí každoročního dlouhonočního vytrubování na Hvězdě.

Jaroslav Kollert je nyní studentem pátého ročníku konzervatoře Brno, kde se připravuje na dráhu profesionálního hráče pod vedením prof. Josefa Cecavy. Pod jeho vedením též působí v Big Bandu brněnské konzervatoře, který je umělecky činný v celém jihomoravském regionu.


______________________Barbora Pátková

Studuje od roku 2012 na Pražské konzervatoři u profesorů Petra Čápa, Jana Macha a v současné době studuje ve třídě světově proslulé klarinetistky Ludmily Peterkové, profesorky Pražské konzervatoře.


______________________Katka Pastorková

Studuje na konzervatoři v Pardubicích hru na klarinet.

Její hudební dráha začala již v 5 letech v ZUŠ v Polici nad Metují, kde se učila hře na zobcovou flétnu, klarinet a saxofon u pana učitele Romana Rokoše, a sborovému zpěvu u paní učitelky Miriam Blažkové. Úspěšně soutěžila na okresních a krajských soutěžích.

Od 9 let hrála ve školním Velkém dechovém orchestru BIG BAND, se kterým vyhrála i několik celostátních soutěží včetně absolutního vítězství v ČR.

Pátým rokem také působí v Police symphony orchestra.

Na konzervatoři je členkou Symfonickém orchestru konzervatoře. 

Uprostřed Šimon Michal jako člen Newyorské filharmonie

Šimon Michal

Studuje prestižní hudební akademii The Juilliard School of Music v New Yorku.
Na konci září se stal vítězem Juilliard Concerto Competition, kde hlavní cenou soutěže byl sólový debut v newyorské Alice Tully Hall. 
13. října 2014 měl tu čest vystupovat pod taktovkou jednoho z nejuznávanějších dirigentů současnosti, uměleckého šéfa opery v Zurichu a zároveň šéfdirigenta Metropolitní opery v New Yorku, Fabia Luisiho. Za doprovodu Juilliard Symphony předvedl Koncert G dur Wofganga Amadea Mozarta. Koncert si vysloužil velmi dobrou kritiku v New York Times  a také v hudebním časopise Strad Magazine. Na tento koncert mu aukční síň Tarisio zapůjčila velmi vzácné housle Stradivarius z roku 1720 v hodnotě 6 milionů dolarů.
V létě vyhrál konkurz do New York Philharmonic Global Academy a 3. – 13. ledna 2015 se tak mohl stát členem New York Philharmonic -  jednoho z nejžádanějších světových orchestrů!


______________________Uprostřed s houslemi Pavla Mazancová jako členka Akademie České filharmonie

Pavla Mazancová

V roce 2014 vyhrála konkurz a stala se členkou Akademie České filharmonie, vystupovala s ní v přímém přenosu České televize v Novoročním koncertu 1.1.2015. v současnosti je studentkou 2. ročníku Akademie múzických umění v Praze.


______________________Kateřina a Markéta před vchodem do univerzity v Birminghamu

Kateřina Soumarová

Markéta Nádvorníková

Obě děvčata nyní studují ve Velké Británii na Birmingham Conservatoire, kam byla vybrána a pozvána studovat díky stipendiu, které jim tato univerzita poskytla.
Studium na této univerzitě trvá 4 roky s návazností na postgraduální studium.
Jejich profesorem houslové hry je Pavel Fischer, který je hostujícím profesorem komorní hry na Royal Academy v Londýně, vyučuje na mistrovských kurzech v Chetham's School of Music a Royal Northern College v Manchesteru.______________________


Terezka na koncertu s Královéhradeckou filharmonií

Tereza Špuláková

Je absolventkou Konzervatoře Pardubice, kde studovala ve třídě Inny Tolmačové. Každoročně se zúčastňuje Mezinárodních letních klavírních kurzů Pražské konzervatoře. Zde pracuje pod uměleckým vedením Prof. Avedise Kouyoumdjiana, jenž je pedagogem na prestižní Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni. Pravidelně se zúčastňuje Klavírních kurzů v Mikulově ve třídě českého pianisty Iva Kahánka. V roce 2012 se zúčastnila Mezinárodní Soutěže Mladých Hudebníků ve Vídni, na které obsadila 3. místo. O rok později absolvovala Mezinárodní festival mladých hudebníků a soutěž S. Rachmaninova v Madridu, kde obdržela 3. cenu. V roce 2014 získala v dánském hlavním městě 3. příčku na soutěži „Music Seasons in Copenhagen“. Jako sólistka vystoupila s Filharmonií Hradec Králové a společně provedli Klavírní koncert a moll Edvarda Griega.

V současné době spolupracuje s chlapeckým sborem Boni Pueri v Hradci Králové a aktivně se věnuje klavírní interpretaci.  Své umělecké vzdělání si rozšiřuje účastí na odborných kurzech, konzultacemi u předních pedagogů a přípravou na studium Akademie múzických umění.


______________________Sára Suchánková a Lucie Johnová

Čerstvé absolventky Polické ZUŠ, které nyní studují na Pardubické Konzervatoři ve třídě Mgr. Martiny Maixnerové. Za dobu studia v ZUŠ se aktivně účastnily koncertních vystoupení a soutěží, na kterých získávaly nové zkušenosti a dostávaly ceny (Prague Junior Note, Národní soutěž ve hře na klavír, „Karlovarská Růžička“). Věnovaly se čtyřruční hře, komorní hře, hře v orchestru.


______________________Dagmar Bořková - Vajsarová

Dagmar Bořková začala studovat hru na kontrabas na naší škole u svého otce, ředitele ZUŠ. V roce 2000 byla přijata ke studiu na Konzervatoři Pardubice do třídy profesorky Heleny Navrátilové. Během studií navštěvovala mistrovské kurzy u Petra Riese, kontrabasisty České filharmonie, a Thomase Loma, sólokontrabasisty, působícího ve Stuttgartu. Po absolutoriu konzervatoře vykonala přijímací zkoušky na Akademii múzických umění v Praze a byla přijata do třídy vynikajícího kontrabasisty a pedagoga Prof. Jiřího Hudce, prvního kontrabasisty České filharmonie. Zde úspěšně absolvovala bakalářský a posléze i magisterský program. Několik let působila jako členka Královéhradecké filharmonie, další koncertní zájezdy po Evropě absolvovala s Teplickou filharmonií a dalšími filharmonickými tělesy. Od roku 2010 působí pedagogicky na ZUŠ Náchod a Police nad Metují.


______________________Miloš Peter Klápště

Miloš Klápště začal dojíždět do naší ZUŠ z Trutnova, aby zdokonalil svoji hru na kontrabas vzhledem k jeho záměru studovat tento nástroj na konzervatoři. V roce 2008 pak úspěšně složil přijímací zkoušky a byl přijat na Mezinárodní konzervatoř Praha a poté na Konzervatoř Jaroslava Ježka do Prahy. Zde studuje u profesorů Jana a Petra Kořínka hru na kontrabas a baskytaru. Studium letos zakončí absolutoriem. Miloš patří v současnosti mezi nejvyhledávanější hráče jak v oblasti jazzu, tak popu.


______________________Monika Němcová

Na lesní roh začala hrát v 8 letech. 

V necelých devíti letech se stala členkou žesťového tria, které se od začátku své činnosti mnohokrát účastnilo soutěží na republikové úrovni s nejvyššími oceněními.

Neméně se Monice dařilo v oblasti sólové hry. V devíti letech vybojovala v celostátní soutěži zlato, které o tři roky později ve stejné soutěži obhájila. Dvakrát se účastnila i mezinárodní interpretační soutěže v Brně, kde získala druhou a první cenu.

Nyní je studentkou konzervatoře v Brně. Zde se připravuje na profesionální dráhu pod vedením Prof. Jindřicha Petráše.

Monika se stala v listopadu  2012 vítězkou soutěže konzervatoří v oboru hra na lesní roh. O rok později naprosto skvěle obstála uprostřed velké zahraniční konkurence na mezinárodní interpretační soutěži žesťových nástrojů, kde získala 1. cenu.

Během svých studií byla přizvána ke spolupráci s Filharmonií Hradec Králové a též s Českým národním symfonickým orchestrem.


______________________Matěj Pátek

Vystudoval hru na klarinet na Pražské konzervatoři u Petra Čápa, Jana Macha a Miroslava Plechatého.

Poté úspěšně složil  přijímací zkoušky na HAMU v Praze a byl přijat ke studiu ve třídě Prof. Vlastimila Mareše a Prof. Jiřího Hlaváče.

S dechovým kvintetem konzervatoře absolvoval několik koncertů v Portugalsku, se školním symfonickým orchestrem se účastnil mezižánrových projektů s Michalem Pavlíčkem a Davidem Dorůžkou.

Vystupoval v Clarinet Factory Orchestra, v doprovodném orchestru Činohry Národního divadla v představení Boba Wilsona „1914“ v Praze, Bělehradě a Remeši, v současnosti účinkuje ve hře „Plačící satyr“ v Divadle na Vinohradech.

Je aktivním hráčem na klarinet a saxofon v jazzem ovlivněných kapelách Annabase (Police n. M.), 4Tune (Hradec Králové), Mančos (Praha), rád organizuje busking s přáteli v Praze a Amsterdamu.

Comments