Hlavní stránka‎ > ‎Grafika‎ > ‎

Toto je již historie

Učebna počítačové grafiky

 Tato učebna je nejmladšího data. Byla otevřena na jaře roku 2000 a stále se rozvíjí. Má sloužit především k výuce moderních výtvarných postupů - digitálnímu zpracování obrazu statického (digit. fotoaparát) i digitálního videa; k výuce počítačové grafiky; využití INTERNETU a tvorbě WWW stránek, ale i klasické fotografie. Vybavení:

multimédia        - knihovna multimediálních programů na CD ROM 
    - propojení PC na televizní rozvod s možností sledování     na obrazovkách TV 
počítačová síť    - kromě PC pracoviště učitele je učebna vybavena sítí                                      PC pro žákovská pracoviště 
tiskárny            - profesionální laserová barevná tiskárna A3 CANON 
skener              - stolní skenery ColorPage 
videotechnika    - videokamery SONY, CANON 
                         - digitální fotoaparáty AGFA, CANON, MINOLTA 
                         - videorekordéry s propojením na TV rozvod 
                         - počítačová videostřižna 
                         - možnost editace a digitální zpracování obrazu a videa 
                         - možnost scanování a barevného tisku obrazu

Digitální zpracování obrazu

Standardní výuka se zaměřuje na počítačové malování, digitální fotografii a animaci a probíhá na dvoumonitorových grafických stanicích (17“ a 21“). K dispozici jsou programy firmy Adobe a Macromedia a kvalitní digitální fotoaparáty.

Tvorba animací 

Animaci, čili „oživené obrázky“, se učí žáci v prostředí programu Macromedia Flash. Tato technika v sobě spojuje zručnost kreslířskou se základními principy filmu.

Multimediální tvorba

Po zvládnutí základů se výuka zaměřuje na multimediální tvorbu v programu Scala InfoChannel Designer. Výstupem jsou multimediální CD integrující obraz, text, film a zvuk. V letošním roce byla výuka rozšířena o digitální video a odborné dílny, které povedou odborníci z oboru.

Žáci založili také speciální agenturu, kterou nazvali NAŠA – školní kosmická, vědecká a umělecká agentura, která je finálním tvůrcem multimediálních CD, na nichž se zpracovávají projekty realizované ve výtvarném oboru. S těmito CD se žáci zúčastňují tuzemských i mezinárodních přehlídek a soutěží. V roce 2006 se umístili s CD „Police nad Metuji and Saltara“ na 15. místě z 1400 prací z celé Evropy v soutěži Join Multimedia (vyhlášené firmou Siemens). O rok později zabodovali absolutním vítězstvím s projektem „Měsíční koncert“ na 11. přehlídce výtvarných prací dětí a mládeže v Českém Krumlově.

Zpracování videa

Učebna je vybavena žákovskými digitálními kamerami i profesionálními reportážními kamerami SONY, které umožňují sbírat materiál v exteriérech i interiérech a následně ho zpracovávat v digitální videostřižně. Výsledek je prezentován na CD, DVD nebo VHS nosičích.

Školní televizní studio

Dětská televize, redakce Police nad Metují vznikla v rámci celostátního projektu sítě redakcí zabývajících se televizní tvorbou, do kterého se žáci mohli zapojit díky úspěšnému umístění v grantovém programu MŠMT a následném nákupu profesionální televizní techniky.
Comments