Hlavní stránka‎ > ‎Grafika‎ > ‎

ČLÁNKY O GRAFICE


KONCERT KE 25. VÝROČÍ ZUŠ POLICE

přidáno: 22. 4. 2016 9:36, autor: Beran Vladimír   [ Aktualizováno 24. 4. 2016 9:33 uživatelem Bořek Lubor ]

Sobotu 13. června jsme určili jako den, kdy uskutečníme hlavní narozeninové oslavy školy. Slavili jsme o něco dříve, než vychází výroční den založení – ten připadá na
prázdniny – a oslavy jsme pojali opravdu „od podlahy“. 
Na dopoledne jsme naplánovali „Den otevřených dveří“, na odpoledne „Festival dechových orchestrů“ a večer
„Slavnostní koncert“. 
K této koncentraci nás vedla myšlenka dát vše do jednoho dne, kdy jsme schopni soustředit síly i lidi a nezatížit
tak neúměrně závěr školního roku.
Již několik měsíců před termínem se začala scházet skupina, kterou jsem nazval „Komitét UŽ!“ podle sloganu oslav, který
před patnácti lety vymyslela žákyně výtvarného oboru Hanka Blažková a od té doby ho využíváme jen s obměněnou číslovkou.
Letos tedy „Už! 25 let ZUŠ!“. 

Celý článek najdete zde.

DÍLNA HRANÉHO FILMU S LENKOU WIMMEROVOU

přidáno: 22. 4. 2016 9:32, autor: Beran Vladimír   [ Aktualizováno 24. 4. 2016 9:32 uživatelem Bořek Lubor ]

Výuka filmové tvorby a videa v Grafice ZUŠ by nebyla myslitelná bez kontaktu s filmovými profesionály. Žáci tak mohou poznávat "filmařinu" z více úhlů, a to přímo "od pramene". Již jsme zde měli animátory, dokumentaristy, střihače, hudebního režiséra - ale dosud nám chyběl ten nejrozšířenější žánr - hraný film. Po dobu jednoho roku působila v Broumově režisérka hraného filmu Lenka Wimmerová - a my jsme se s ní domluvili, že zavítá také k nám.

Celý článek najdete zde.

UČIT SE FILM

přidáno: 22. 4. 2016 9:27, autor: Beran Vladimír   [ Aktualizováno 24. 4. 2016 9:31 uživatelem Bořek Lubor ]

Metodika "Učit se film" je jedním z výstupů projektu OPVK "Výuka uměleckých předmětů laboratorní metodou", který jsme realizovali v letech 2011-2012. Projekt měl čtyři "Laboratoře" - a tato metodika je výstupem z Laboratoře filmové tvorby. Pro potřeby odborné veřejnosti zveřejňujeme v tomto článku základní informace o metodice a v příloze pak část jejího textu, a také informace o tom, jak získat celou metodiku.

MOŽNOST BEZPLATNÉHO OBJEDNÁNÍ PLNÉ VERZE METODIKY VÝUKY FILMOVÉ TVORBY PRO ŠKOLY.

Celý článek najdete zde.


ABSOLVENTSKÝ VEČER ZUŠ 2014

přidáno: 22. 4. 2016 9:26, autor: Beran Vladimír   [ Aktualizováno 24. 4. 2016 9:29 uživatelem Bořek Lubor ]

Stalo se již příjemnou tradicí, že na konci školního roku předáváme závěrečná vysvědčení našim absolventům na slavnostním večeru v Kolárově divadle. Letos tato událost připadla na středu 18. června 2014.

Celý článek najdete zde.

VZDUCHOLOĎ NAD BROUMOVEM - ANEB NORGE BODUJE

přidáno: 22. 4. 2016 9:25, autor: Beran Vladimír   [ Aktualizováno 24. 4. 2016 9:39 uživatelem Bořek Lubor ]

Tento článek není pozváním na prezentovanou akci, protože ta už byla. Je však upozorněním polické veřejnosti na to, že vzducholoď Norge - již starší dílo výtvarného oboru naší školy poutá v Broumově na výstavě Play pozornost, a to dokonce takovou, že byla zvolena jako vizuální symbol kulturního pořadu, který se konal v Kreslírně broumovského kláštera.

Celý článek najdete zde.

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY DO GRAFIKY UKONČENY

přidáno: 22. 4. 2016 9:25, autor: Beran Vladimír   [ Aktualizováno 24. 4. 2016 9:40 uživatelem Bořek Lubor ]

V pátek 13. června 2014 se na základě zveřejněných výzev konaly v Grafice přijímací zkoušky do vzdělávacího zaměření Multimediální výtvarná tvorba. V návaznosti na "Týden v Grafice", kdy naše učebny navšívily téměř dvě stovky žáků, byl zájem mimořádný, takže jsme během jednoho odpoledne přijali tolik žáků - že už "máme plno". Další zájemci si tak budou muset rok počkat. Pro školní rok 2014-2015 už nové přihlášky nepodávejte, protože dodatečné přijímací řízení vyhlašovat nebudeme - a stav žáků je uzavřen.

Celý článek najdete zde.

NAŠE VZDUCHOLOĎ NORGE VE VYSÍLÁNÍ ČT

přidáno: 22. 4. 2016 9:23, autor: Beran Vladimír   [ Aktualizováno 24. 4. 2016 9:28 uživatelem Bořek Lubor ]

Titulek zní až veleslavně, ale ona to zase tak velká sláva není - i když.... V neděli 8. června 2014 v 10:00 hodin odvysílala Česká televize na prvním programu tradiční pořad Toulavá kamera. A reportáž Jitky Štěpánkové a Petra Rouska z TV Metuje přináší velice pěkný pořad z výstavy PlayBroumovsko, která je otevřená v prostorách textilních závodů Veba Broumov. Na tuto výstavu se podařilo umístit náš exponát, vzducholoď NORGE, kterou jsme ve výtvarném oboru vytvořili již na přelomu tisíciletí. Instalaci na Play je možné považovat za velký úspěch, protože vystavujeme ve společnosti výtvarníků, kteří patří mezi nejvýznamnější představitele současného umění v republikovém kontextu.

Celý článek najdete zde.

JAKÝ BYL TÝDEN V GRAFICE?

přidáno: 22. 4. 2016 9:22, autor: Beran Vladimír   [ Aktualizováno 24. 4. 2016 8:56 uživatelem Bořek Lubor ]

Jedním slovem - překvapil! Nejenom organizátory, ale podle dostupných reakcí i účastníky.
 
WORKSHOP V GRAFICE navštívilo celkem  195 žáků ze tří škol - a to jsme ještě neskončili, protože stále pokračujeme až do konce června se zájemci, na které se během vyhlášeného termínu nedostalo. Během workshopů jsme návštěvníkům předvedli maximum, co šlo za dvě hodiny stihnout.

Celý článek najdete zde.

JAK TO "CHODÍ" V GRAFICE

přidáno: 22. 4. 2016 9:19, autor: Beran Vladimír   [ Aktualizováno 24. 4. 2016 9:27 uživatelem Bořek Lubor ]

Máte zájem o počítačovou grafiku, multimédia, fotografování nebo video? Chcete poznat i jiné počítače, než běžná "pécéčka"? Zkusit fotografovat s nebo filmovat s poloprofesionální technikou? Proměnit se na chvíli v člena televizního štábu?

Tak se přijďte podívat do vyučovací hodiny Grafického studia ZUŠ, abyste poznali, jak to u nás "chodí"!

Celý článek najdete zde.

WORKSHOPY V GRAFICE - OBSAZENO

přidáno: 22. 4. 2016 9:18, autor: Beran Vladimír   [ Aktualizováno 24. 4. 2016 9:26 uživatelem Bořek Lubor ]

Po zveřejnění nabídky pro školní kolektivy na návštěvu v Grafice jsem v registracích krátkou chvíli nezaznamenal žádnou aktivitu. Protože je to první akce svého druhu, kdy se touto formou obracíme na širší okruh škol, tak jsem nevěděl, jak to dopadne. Pak přišly první dvě vlaštovky, potom zase chvíli ticho, jenom občas narušené mailovým nebo telefonickým dotazem. A v pondělí se strhla lavina, takže je již obsazeno a ani se na všechny nedostalo.

Celý článek najdete zde.

1-10 of 26