Archi piccoli

Komorní smyčcový orchestr

Vznikl krátce po založení školy (1990) na podzim v roce 1991 z žáků přípravného oddělení Ladislava Michala – učitele hry na housle.

Jeho věkový průměr byl tehdy 7 let. Postupným rozvojem smyčcového oddělení a koncepčním důrazem školy na uplatňování souborové a orchestrální hry došlo k postupnému rozčlenění orchestru na tři generační kategorie, kdy se stali členy Komorního smyčcového orchestru nejstarší a nejvyspělejší žáci a začal se nazývat Studentský komorní orchestr.

Dnes je stěžejním tělesem ZUŠ, kterému hráči dali umělecký název ARCHI PICCOLI.

Má 20 stálých členů  (ve věku 12 – 20 let).

Dirigent a umělecký vedoucí – Michaela Michalová

Orchestr se stal sedmkrát vítězem rozhlasové soutěže CONCERTO BOHEMIA (2000, 2002, 2003, 2004, 2007, 2010, 2011) s povinností hrát na koncertě vítězů, který každoročně přenáší Český rozhlas a Česká televize.

Je též absolutním vítězem ústředního kola národní soutěže ZUŠ ve hře smyčcových orchestrů 2009.

V letech 2000 a 2006 se v ústředním kole této soutěže umístil na druhém místě a v roce 2003 na prvním místě ve své kategorii.


Archi Piccoli se svou dirigentkou Michaelou Michalovou  – absolutní vítěz soutěže smyčcových orchestrů ZUŠ Olomouc 2009


  •     Concerto Bohemia 2011 - dvojnásobný úspěch!!
Neuvěřitelná zpráva přišla v tyto dny z Producentského centra Českého rozhlasu v Praze, ve které jsme byli informováni o výsledcích soutěže mladých orchestrů Concerto Bohemia 2011. Naše škola do letošního jubilejního dvacátého ročníku této prestižní soutěže vyslala nahrávky dvou našich orchestrů - smyčcový orchestr ARCHI PICCOLI (který letos spojil síly v ojedinělém projektu s rychnovským flétnovým souborem SARABANDA) a dechový orchestr BIGBAND.
Oba naše orchestry prošly vítězně prvním kolem soutěže a ve finále, které proběhlo 24. března 2011, byly hodnoceny další porotou, složenou z dirigentů předních českých profesionálních orchestrů, jejímž předsedou byl prof. Ilja Hurník.
A výsledek je pro nás naprosto neuvěřitelný: 
Oba naše orchestry zvítězily ve svých kategoriích a budou hrát v sobotu 12. listopadu 2011 na Koncertu vítězů ve Velkém sále Paláce Žofín v Praze!


Comments