ZVEME VÁS NA GRAFICKOU VÝSTAVU

přidáno: 8. 10. 2010 4:26, autor: Beran Vladimír
Pod tímto trochu nezvyklým názvem, který si vymysleli sami žáci, se skrývá výstava Grafického studia výtvarného oboru ZUŠ, která již probíhá ve foyer Pellyho domů v Polici nad Metují. Byla zahájena v pondělí 4. října a potrvá až do konce měsíce a je otevřena v čase provozu informačního centra, vždy od 9:00 do 11:30 a od 12:00 do 15:00 (v úterý, čtvrtek a pátek) a v podělí a ve středu do 17:00 hodin.
Jsou zde vystaveny  fotografie, které jsme vytvořili letos v průběhu září v objektu nebo v okolí zdejšího kláštera. Tím, že jsme se zaměřili na zachycení atmosféry a detailu, přinášíme pohledy, které běžný návštěvník nebo kolemjdoucí zpravidla nevidí. Zároveň je toto fotografické hledání jedním z prvních kroků v rámci rozsáhlého výtvarného projektu, který by měl vyvrcholit až za rok multimediálním představením v Kolárově divadle a prostřednictvím nových médií, tance a hudby zpracuje pověst o polickém pokladu.
V rámci vernisáže si také odbyl svou premiéru  nový třináctiminutový dokumentární film NAŠA TV "Otec NEZVĚSTNÝ" o spisovateli Egonu Hostovském.
Dovolujeme si vás tímto článkem a připojeným plakátem na výstavu pozvat. Návštěvníci, kteří se zúčastnili vernisáže, měli možnost vidět film, ale zase viděli poněkud “štíhlejší” kolekci žákovských prací. Tu jsme pak následně doplnili, takže ti, kteří přijdou na výstavu až nyní, sice neuvidí film, ale zase si mohou prohlédnout více obrázků. A nejlépe na tom budou ti, kteří byli na vernisáži a přijdou se podívat ještě jednou.