ZUŠ OPEN

přidáno: 11. 5. 2018 1:09, autor: Bořek Lubor

Ve čtvrtek 24. května proběhne v celé České republice již druhý ročník akce ZUŠ OPEN, což je celostátní happening základních uměleckých škol ve veřejném prostoru, jehož cílem je zviditelnění práce a aktivit ZUŠ v rámci celorepublikové mediální kampaně.

U zrodu celé akce stála naše světoznámá pěvkyně Magdalena Kožená, která se rozhodla prostřednictvím svého Nadačního fondu podpořit zviditelnění práce základních uměleckých škol v České republice.

Sama k tomu říká:

„Základní umělecké školy tvoří kořeny naší kulturnosti, naší lásky k umění. Ve světovém měřítku jsou zcela unikátním vzdělávacím systémem, který je třeba hýčkat, rozvíjet a podporovat.“

Loňského prvního ročníku se zúčastnilo celkem 355 základních uměleckých škol z celé republiky včetně té naší, a ani v letošním ročníku chybět nebudeme!

My totiž v tento den uspořádáme dva happeningy. První nese název:

BUBNUJE CELÁ POLICE a uskuteční se od 15:00 v dětském Pampers parku naproti hřbitovu, kde proběhne koncert žáků bubenické třídy učitele Jakuba Koláře s možností zapojení veřejnosti do programu a prezentací různých bicích nástrojů.

Přijďte si poslechnout nebo zahrát na cajon, djembe, marimbu, xylofon a jiné bicí nástroje!

Druhé setkání s hudbou bude od 14:00 na náměstí v podloubí u radnice, kam přivezeme klavír, na kterém budou muzicírovat nejen naši žáci, ale příležitost dostanou i kolemjdoucí, kteří se budou chtít zapojit a „přiložit několik tónů ke společnému dílu…“  J

Přijďte společně s námi oslavit tento svátek mladého umění!