Aktuality‎ > ‎

Velký úspěch houslistky Anny Liché v mezinárodní soutěži

přidáno: 16. 4. 2016 8:30, autor: Bořek Lubor   [ aktualizováno 19. 4. 2016 12:45 ]
Ve dnech 19. a 20. března 2016 se v Praze uskutečnil IV. ročník Mezinárodní houslové soutěže PhDr. Josefa Micky pod záštitou Václava Hudečka. Zúčastnily se jí dvě houslistky ze třídy pana učitele Ladislava Michala, a to Anna Lichá a Anna Pospíšilová.

V obrovské konkurenci 74 kandidátů (41 kandidátů z ČR a 33 kandidátů ze zahraničí) získala ve své kategorii Anna Lichá 3. místo
Pan učitel Ladislav Michal obdržel "Cenu pro nejlepšího pedagoga", protože jeho žáci získali též dvě 1. ceny, "Cenu předsedy poroty Václava Hudečka" a "Cenu pro nejúspěšnějšího českého kandidáta".

Předsedou poroty byl žák Josefa Micky, virtuóz Václav Hudeček. Mimořádnou událostí pro IV. ročník byla účast porotce pana Davida Takeno, jednoho z nejvýznamnějších světových houslových pedagogů a profesora slavné Guildhall School of Music and Drama v Londýně. V soutěži byli zastoupení účastníci z těchto zemí: Ázerbájdžán, Dánsko, Itálie, Japonsko, Korea, Maďarsko, Polsko, Rakousko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Spojené království, Německo, Španělsko, Turecko, Ukrajina a samozřejmě Česká republika.

Comments