Aktuality‎ > ‎

Velikonoční pozdrav

přidáno: 12. 4. 2020 6:47, autor: Bořek Lubor


Milí žáci, rodiče, prarodiče a přátelé školy!


Uplynul již celý měsíc od vyhlášení karantény a uzavření škol. Pro nás všechny začalo období hledání nových způsobů komunikace. Počáteční nadšení, že výuka bude probíhat zase trochu jinak a zpestří se tak každodenní školní rutina, vystřídalo rozčarování a touha po tom se zase reálně vidět. I ti žáci, kteří před vypuknutím karantény nemohli přijít Marii Terezii na jméno pro zavedení povinné školní docházky, se netěší na nic jiného, než na chvíli, kdy se jim dveře školy opět otevřou a uvidí své spolužáky a učitele.

Velmi nás, milí žáci, těší, že jste i v této době nezanevřeli na umění a se svými učiteli i nadále většina z vás komunikuje. Oceňujeme čas, který vedle školních povinností věnujete hře na nástroj, tanci, malbě,atd….a zasíláte výstupy své práce v podobě audio a video nahrávek, fotek,... Utvrzuje nás to v přesvědčení, že pro mnohé z vás není výuka v ZUŠ další povinností, ale něčím, co vám přináší potěšení. A to je moc dobře!

 Všechno se někdy přejí a trávit život pouze on-line se, myslím, většině z nás již přejedlo. Blíží se Velikonoce, ale letos budou trochu jinak. Po ulicích neuvidíme chodit party dětí s pomlázkou a košíčky plných sladkostí a malovaných vajíček, neuvidíme ani party potácejících se mladíků, kteří už z malovaných vajíček vyrostli a za vyšlehání dostávají jinou odměnu. V místech, kde se do dnešní doby zachovalo tradiční pojetí Velikonoc, bude změna ještě citelnější. Mladé dívky se neoblečou do krásných krojů, které uchovávaly celý rok pro tuto chvíli, neroztočí naškrobené sukýnky v kole se švarnými junáky za doprovodu vesnické dechovky a  stoly se nebudou prohýbat pod nejrůznějšími laskominami. Lidé budou trávit čas v malých rodinných kruzích. Ale i tak můžeme prožít Velikonoce hezky. Upéct perníčky, namalovat vajíčka, udělat jarní výzdobu, jít společně někam do přírody, to vše můžeme i v karanténě. Ale hlavně, zkusme se o těchto Velikonocích “vypnout” a trochu si od toho internetového smogu odpočinout. Předpokládám, že se nám asi nic nestane, když si denně nepřečteme další hrozivé zprávy o tom, jak koronavirus postupuje Českou republikou, o tom, co vláda nově povolila a nově zakázala a videonávod, jak šít roušky, již známe všichni nazpaměť:-).

Myslím, že už si všichni potřebujeme vyvětrat hlavu. Ale kdybyste si přeci jen chtěli něco pustit, tak můžete níže kliknout na videozáznam představení pohádky "Plaváček", který vám nabízíme jako dárek k letošním Velikonocům. 

(A děkujeme Sebastianu Hartovi za jeho pořízení! :-) )


Comments