Aktuality‎ > ‎

Úžasný úspěch dechového orchestru ZUŠ na krajské soutěži

přidáno: 13. 4. 2017 9:25, autor: Bořek Lubor
Poslední březnový den, 31.3.2017, se v Úpici v místním divadle J. K. Tyla konalo krajské kolo soutěže ve hře dechových orchestrů.
Mezi soutěžícími orchestry z Náchoda, Hronova, Červeného Kostelce, Nového Města nad Metují, Týniště nad Orlicí a Kostelce nad Orlicí nemohl samozřejmě chybět ani náš Velký dechový orchestr, řečený "Bigband", který soutěžil v kategorii B II, tedy do 45 členů (bylo nás přesně 45 :-) ) s věkovým průměrem do 17 let (bylo nám "těsně pod sedmnáct"...) :-)

Orchestr zahrál výborně, ale přesto nás překvapilo, když jsme se dozvěděli bodování odborné poroty, kdy nás všichni porotci ohodnotili maximálním počtem bodů a orchestr se stal absolutním vítězem celé soutěže!

Kromě získaného prvního místa byl náš orchestr také vybrán k reprezentaci našeho kraje v ústředním kole této soutěže, které se uskuteční 26. a 27. května v moravských Letovicích.
Takže ve zbývajícím čase musíme nasadit všechny své síly k perfektní přípravě, abychom se ani v Letovicích mezi nejlepšími orchestry ze všech krajů naší republiky neztratili!


Comments