Úspěšný zájezd Bigbandu do Švédska

přidáno: 21. 10. 2017 14:44, autor: Bořek Lubor   [ aktualizováno 21. 10. 2017 14:49 ]

V pondělí 11. září brzy nad ránem se vrátil náš Velký dechový orchestr alias Bigband z úspěšného zájezdu do Švédska, kam jsme odjeli na pozvání mládežnického orchestru LA BAMBA STRINGS z města Angelholm.

Naši hostitelé nás přivítali v jejich umělecké škole, kde jsme byli ubytováni a měli svou základnu. A pak nás čekala kromě dvou koncertů už jenom spousta zážitků. Škoda jen, že počasí nám nepřálo…

První koncert, náš samostatný, jsme provedli v kulturním domě města Astorp. Publikum nebylo početné, ale na konci nám nadšeně aplaudovali vestoje a velmi obdivovali úroveň orchestru.

Druhý koncert se uskutečnil v nově otevřené aule úplně nového areálu střední školy ve městě Angelholm. Tento koncert nejprve krátkým vystoupením uvedl náš hostitelský orchestr LA BAMBA STRINGS, a pak už pódium patřilo nám. A opět skvělé publikum, tentokrát v cele zaplněné aule, které nás odměnilo tzv. standing ovation – potleskem vestoje!

Poslední večer jsme strávili společně s mládeží ze švédského orchestru a kromě veselé zábavy byla navazována i nová, mezinárodní přátelství… J

Plni dojmů jsme opouštěli pohostinné Švédsko s vědomím, že budeme mít našim partnerům co vracet, neboť na jaře na konci dubna chtějí zase oni navštívit opět naše město a školu.

Budeme se tedy muset opravdu snažit! J

Sál kulturního domu v Astorpu a náš první koncert

Někteří odvážlivci vyzkoušeli i koupání v moři

Multifunkční aula nového vzdělávacího komplexu v Angelholmu – místo našeho druhého koncertu