Aktuality‎ > ‎

ÚSPĚCHY DVOU OBORŮ POLICKÉ ZUŠ V ČESKÉ TELEVIZI

přidáno: 28. 11. 2009 5:31, autor: Bořek Lubor   [ Aktualizováno 24. 4. 2016 9:13 uživatelem Beran Vladimír ]

VÝTVARNÝ OBOR

Žáci grafického studia NAŠA vytvořili nevšední dokumentární film s názvem „Vůle žít“, se kterým se zúčastnili soutěže „Bojovníci proti totalitě očima dětí“. Česká televize uvede ve sváteční den 17. listopadu od 14:30 na prvním programu pořad s názvem „Pozor, natáčí se!“. Bude se jednat o sběrný dokument, mapující celoroční projekt základních, středních a uměleckých škol - „Totalita, normalizace a sametová revoluce očima dětských a studentských filmových štábů“. V pořadu budou rozhovory i s našimi žáky a ukázky z jejich filmového díla.
Tento pořad můžete shlédnout na odkazu:


HUDEBNÍ OBOR

V sobotu 14. listopadu odjíždí do Prahy autobus s dalším úspěšným orchestrem naší školy – tentokrát to bude smyčcový komorní orchestr menších žáků, který si dal název „Orchestra piccola ma giocossa“. Je to již desátý ze souborů naší školy, které od roku 1999 pravidelně vítězí v rozhlasové soutěži CONCERTO BOHEMIA. Letošní koncert vítězů proběhne v sobotu 14. listopadu již tradičně v paláci na Žofíně a bude přenášen v přímém přenosu Českým rozhlasem na stanici Vltava. Česká televize pořídí záznam koncertu, který odvysílá včetně předtočených reportáží s jednotlivými orchestry v sobotu 5. prosince od 20 hodin na ČT2.

Úspěšným reprezentantům polické ZUŠ a jejich pedagogům blahopřejeme a vás ostatní zveme v uvedené termíny k televizním obrazovkám…

Comments