Taneční učitel roku 2017

přidáno: 22. 5. 2017 12:37, autor: Bořek Lubor

Taneční konzervatoř „Taneční centrum Praha“ letošní rok již poosmé pořádá festival Taneční učitel roku. Jedná se o dvoukolový výběrový festival pro choreografy a taneční učitele žákovských věkových kategorií 6- 15 let.

Porota 1. kola složená z aktivních tanečních choreografů, pedagogů a tanečníků vyhodnotila videonahrávky a propagační materiály přihlášených tvůrců i interpretačních skupin. Zaměřili se na uměleckou, metodickou a inscenační hodnotu choreografické práce, výchovně vzdělávací cíle, a posoudili přiměřenost a zvládnutí úkolu vzhledem k věkové a výkonnostní úrovni interpretů. Konečným výsledkem práce poroty byla selekce nejlepších 10 choreografií pro veřejné představení na finálovém večeru v Praze ve Velkém sále Městské knihovny.

Žákům našeho tanečního oboru, ve věku 7-11 let, se podařilo s choreografií „Kdy už to pojede…“ proniknout až do finálového večera, který se uskuteční 2. června v Praze v sále městské knihovny.

A my se připojujeme s gratulací paní učitelce Alžbětě Černé k opětovnému získání titulu Taneční učitel roku.