Taneční učitel roku 2016

přidáno: 24. 5. 2016 8:14, autor: Bořek Lubor   [ aktualizováno 24. 5. 2016 8:17 ]

Taneční konzervatoř Taneční centrum Praha letošní rok již posedmé pořádá festival Taneční učitel roku. Jedná se o dvoukolový výběrový festival pro choreografy a taneční učitele žákovských věkových kategorií 6- 15 let.

Porota 1. kola složená z aktivních tanečních choreografů, pedagogů a tanečníků vyhodnotila videonahrávky a propagační materiály přihlášených tvůrců i interpretačních skupin. Zaměřili se na uměleckou, metodickou a inscenační hodnotu choreografické práce, výchovně vzdělávací cíle a posoudili přiměřenost a zvládnutí úkolu vzhledem k věkové a výkonnostní úrovni interpretů. Konečným výsledkem práce poroty byla selekce nejlepších 15 choreografií pro veřejné představení na finálovém večeru v Praze ve Velkém sále Městské knihovny.

Žákům našeho tanečního oboru, ve věku 9-12 let, se podařilo s choreografií „Do školy“ proniknout až do finálového večera, který se uskuteční 3. června v Praze v sále městské knihovny.