Taneční učitelé roku 2014

přidáno: 19. 6. 2014 13:40, autor: Bořek Lubor

Taneční konzervatoř Taneční centrum Praha letošní rok již popáté pořádala festival Taneční učitel roku. Jedná se o dvoukolový výběrový festival pro choreografy a taneční učitele žákovských věkových kategorií 6- 15 let.
Porota 1. kola složená z aktivních tanečních choreografů, pedagogů a tanečníků vyhodnotila videonahrávky a propagační materiály přihlášených tvůrců i interpretačních skupin. Letošní rok z 54 choreografií od 40 tvůrců a vybrala nejlepších třináct choreografů- učitelů a při finálovém večeru je představila odbornému a především mladému tanečnímu publiku. Finálová porota vyhodnotila nejlepší díla, provedla odborný rozbor a udělila ceny.
Žákům našeho tanečního oboru, ve věku 6-8 let, se podařilo s choreografií Nezbedná cháska proniknout až do finálového večera, který se uskutečnil 6. června v Praze v sále městské knihovny. A ač byli nejmladšími účastníky, nevedli si vůbec špatně. Domů jsme si přivezli zvláštní ocenění poroty, kterých porota udělila pouze šest a snad ještě cennější odměnu- druhé místo od diváků.