Úspěch našich orchestrů v Olomouci

přidáno: 23. 4. 2012 8:25, autor: Bořek Lubor   [ aktualizováno 25. 4. 2012 4:16 ]
Rekordních 29 smyčcových orchestrů z celé republiky se sjelo ve dnech 20. a 21. dubna 2012 do Olomouce, kde v sále Moravské filharmonie probíhalo národní kolo soutěže ZUŠ ve hře smyčcových orchestrů.
Náš kraj reprezentovaly dva orchestry, které zvítězily v krajském kole, a oba jsou z naší ZUŠ.
Věkově vůbec nejmladší orchestr soutěže - Orchestra piccola ma giocosa - soutěžil v nejvíce obsazené kategorii 1 a) a vybojoval úžasnou stříbrnou medaili - druhé místo v této kategorii!
A v kategorii 1 b) náš orchestr Archi piccoli zvítězil a získal první místo!
Tento orchestr také vystoupil v sobotu večer na slavnostním Koncertu vítězů, který natáčel Český rozhlas Praha.
Blahopřání za vynikající reprezentaci patří jak dětem, tak umělecké vedoucí a dirigentce obou orchestrů Michaele Michalové.
Orchestra Piccola ma Giocosa

Archi piccoli