Aktuality‎ > ‎

Studánečka v Olomouci

přidáno: 19. 6. 2014 13:34, autor: Bořek Lubor
Jednou nám na zkoušce paní dirigentka Blažková oznámila, že bychom mohli jet soutěžit do Olomouce. Ale taky nám řekla, že to od nás bude vyžadovat spoustu tvrdé práce. Nemůžeme říct, že jsme vždy pracovali na 100 procent, ale došlo nám, že nejedeme jen tak na nějaký malý festiválek, ale že se jedná o prestižní mezinárodní přehlídku sborového zpěvu u nás a ve světě. Festival se jmenuje Svátky písní, a letos se koná už 42. ročník. A proto, jsme se spolu s paní učitelkou snažili, abychom si neuřízli ostudu. Kromě pravidelných zkoušek jsme měli jedno sobotní soustředění.
Soutěž probíhala od středy 4.6. do soboty 7.6. a naše vystoupení vyšlo na pátek 6.6. v 11.45. Dozvěděli jsme se, že na slavnostním festivalovém koncertu budou zpívat zúčastněné zahraniční sbory ze Singapouru, Ameriky, Finska, Německa a Filipín, Ruska, Maďarska, Slovinska a Turecka. Polkli jsme a řekli jen: „Jdeme do toho.“ V autobuse byla dobrá nálada, i když ve vzduchu bylo cítit mírné napětí, jak se nám to asi povede. Jedné naší kamarádce se v autobuse udělalo tak zle, že nemohla zpívat a celý den chudák strávila na poliklinice s panem Blažkem. 
Zpívali jsme v krásném sále Moravského divadla, kde koncertuje Moravská filharmonie. Zazpívali jsme, jak nejlépe jsme uměli. Do tří hodin jsme měli rozchod, ještě, že s námi jeli někteří rodiče, ti na nás během rozchodu dávali pozor. V 15.00 se na Olomouckém náměstí, u pódia pod širým nebem shromáždilo všech 12 sborů naší kategorie B2, dětské sbory do 12 let. Ozvala se slavnostní fanfára, na pódium vyběhl Karel Voříšek, aby nám sdělil rozhodnutí poroty. Studánečka si vyzpívala 82 bodů z možných 100, což nám stačilo na stříbrnou medaili. V autobuse nám paní učitelka řekla, že můžeme být s výsledkem spokojeni a bylo vidět, že i ona je s námi spokojená. Celý výlet se nám moc líbil. Jsme rádi, že vydané úsilí nebylo zbytečné.

Studánečka

Comments