Aktuality‎ > ‎

Spolupráce s Warringtonem pokračuje novou etapou

přidáno: 25. 11. 2017 6:19, autor: Bořek Lubor
V loňském roce proběhly vzájemné návštěvy mezi naší ZUŠ a představiteli organizace Accent Hub z britského města Warrington, kdy jsme si navzájem vyměňovali zkušenosti s výukou hudby a hudební výchovy v našich školských systémech.

V závěru tohoto roku odstartovala nová, vyšší etapa této spolupráce, neboť Britská vláda schválila financování projektu, který vypracoval britský partner s naší spoluúčastí, a který se týká rozvoje hudebního vzdělávání ve Velké Británii, u nás, ale také v Dánsku, což je třetí strana, která byla k projektu přizvána.

A již první prosincový týden se ve Warringtonu uskuteční zahajovací konference tohoto projektu, které se zúčastní tři zástupci naší ZUŠ a dvě učitelky hudební výchovy ze základních škol v Náchodě a v Novém Městě nad Metují.

A hned v lednu jsme pověřeni uspořádáním mezinárodní konference na toto téma u nás v Polici nad Metují.
V tomto náročném předvánočním čase je tedy před námi další výzva, která si vyžádá hodně sil. Ale věříme, že přinese užitečné ovoce a plodnou mezinárodní spolupráci, která rozhojní a obohatí naši práci a umělecké vzdělávání našich dětí.

Comments