Aktuality‎ > ‎

Seminář metodiky výuky lesního rohu

přidáno: 21. 3. 2015 2:35, autor: Bořek Lubor

V sobotu 11. dubna se uskuteční na naší ZUŠ seminář metodiky hry lesního rohu. Lektorem této problematiky bude Doc. Zuzana Rzounková

V současné době především působí jako sólohornistka Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK a  její špičkové výkony obsahují orchestrální, komorní i sólovou hru. Její koncertní činnost je nesmírně bohatá s rozsahem po celém světě.

Kromě dráhy profesionálního umělce, se též dlouhodobě věnuje pedagogické činnosti jako profesorka Janáčkovy akademie v Brně.

Docentka Rzounková se bude zabývat nejen teorií dané problematiky, ale především bude přímo pracovat se zúčastněnými žáky  na  jejich konkrétních interpretačních potřebách.

Ucelenou ukázku tzv. „řemesla“ hry na lesní roh předvede na studentce čtvrtého ročníku konzervatoře, která nám též přednese dva klasické koncerty pro lesní roh a klavír.

Tento seminář je určen nejen pedagogům žesťových nástrojů, ale též všem žákům i jejich rodičům.

Ochota Doc. Z. Rzounkové najít ve svém nabitém programu alespoň malou skulinku pro tento projekt, je pro nás velkou ctí a vzácností .

Srdečně zveme všechny k zhlédnutí i poslechu dopolední části, která proběhne od 10:00 do 12:30  hodin a bude zaměřena i pro nejširší veřejnost.

 Odpolední část semináře se bude více věnovat praktickému vyučování.
Comments