Aktuality‎ > ‎

SEMINÁŘ  KOMORNÍ HRY

přidáno: 4. 3. 2014 12:13, autor: Bořek Lubor
Druhý dubnový víkend bude naše škola ve spolupráci s Centrem kultury a vzdělávání Pellyho domy pořádat seminář komorní hudby pro učitele hry na flétnu. 
Tato vzdělávací akce tematicky navazuje na cyklus seminářů, který započal před šesti lety nejprve v Národním institutu dalšího vzdělávání učitelů v Hradci Králové, kam se z mnoha měst České republiky sjížděli pedagogové základních uměleckých škol, aby si rozšířili nejen své zkušenosti, ale také, aby si obohatili svůj hudební archív. 

Vznikl tak flétnový komorní soubor „MAGISTRI“ a přátelské pouto, které v jiných profesích nemá obdoby. Koncertní činnost tohoto souboru už má za sebou činorodou historii: mnoho pracovních seminářů a také koncertů v Praze, Hradci Králové, Dobrušce, Olomouci, Litomyšli, Jablonci nad Jizerou, Úpici, Třebechovicích pod Orebem  aj. 

V roce 2014, který je věnován  projektu Ministerstva kultury „Rok české hudby 2014“ se Magistri věnují studiu partitur skladatelů 20. století. Lektorkou semináře a uměleckou vedoucí souboru je MgA. Magdalena Bílková Tůmová. 

Tento víkendový seminář bude mít veřejnou prezentaci v neděli 13. 4. 2014 v sále Pellyho domů v 11.00 hodin s titulem „Koncert k výročí Roku české hudby 2014“, kde vystoupí soubor Magistri společně s flétnovým souborem Los Flautos, pracujícím při ZUŠ Police nad Metují, a také se zde samostatně představí i další flétnové soubory naší školy.Comments