Aktuality‎ > ‎

Sborové soustředění v Neratově

přidáno: 20. 5. 2013 5:19, autor: Bořek Lubor   [ aktualizováno 20. 5. 2013 5:20 ]
Do Orlických hor se vracíme pravidelně a rádi. Čeká nás tam vždy skvělý servis a klid na práci. Je to zcela jiné prostředí pro nácvik, pro podíl na společném úsilí, pro vzájemné seznamování či vznik nových kamarádství než při běžné výuce v ZUŠ. 

Taky se zde ukáže, co je na nás možné naložit. Zpívá se ráno, zpívá se dopoledne, zpívá se odpoledne i večer. Není úniku. Je to taková zvláštní forma nácviku vytrvalosti. Třeba se jednou bude hodit!

Celý tenhle kladný nápor jsme letos opět dobře zvládli a budeme mít na co vzpomínat! 
Na horu odzpívaných hodin, na spoustu textů, které už nejsou jen na papíře, ale v paměti, na zabydlení se v potřebných tóninách, na krásné vícehlasé souznění, na vylepšenou orientaci ve společném zpěvu. I letos se nám soustředění vyplatilo a jsme za něj vděčni.
Ale, nebojte se, nebyla to jen „nelidská“ dřina. Měli jsme i kratochvíle!

Budeme vzpomínat na poučnou přednášku bývalé žákyně polické ZUŠ paní Petry, budeme velmi rádi vzpomínat na asistentku Janu (taky bývalou sboristku Studánky) s jejím čtyřnohým zvířetem, na výpravu do neznáma řízenou vysílačkami, na lanové dobrodružství (pod odborným dohledem profesionála), kterého se k velkému nadšení zpěváků zúčastnili i dospělí, na stezku odvahy…..

Celé soustředění jsme uspořádali hlavně na podporu co nejsvědomitějších příprav pěveckého sboru Studánka na naše soutěžní vystoupení na blížící se Mezinárodní soutěži pěveckých sborů Festa Musicale Olomouc 2013, kam se taky vracíme pravidelně a rádi. 

V závěru soustředění jsme v neopakovatelném chrámovém prostoru ještě dali koncert našeho soutěžního repertoáru – pro naše rodiče, pro místní i pro ostatní příznivce. Výtěžek z koncertu děti předaly do rukou představitelů místní charity.
Celé soustředění jsme zorganizovali za významné podpory našich sponzorů. DĚKUJEME!!!

Uvidíme s jakou se z Olomouce vrátíme letos...? 
Snad Vás všechny opět potěšíme!!!
(Na tuto soutěž odjíždíme v sobotu 8. června obhajovat loňské prvenství a absolutní vítězství ve dvou kategoriích)

Studánka

Studánka před vystoupením v neratovském kostele


Kostel se skleněnou střechou v Neratově

Záběr ze zkoušky...

Paní učitelka "na laně"...

Večerní táborákComments