Aktuality‎ > ‎

Sbírka ZUŠlechťujemeZUŠ v polovině!

přidáno: 25. 11. 2017 6:17, autor: Bořek Lubor

Většina z vás asi zaregistrovala reklamní kampaň s originálním názvem ZUŠlechťujemeZUŠ, která probíhá již několik týdnů v našem regionu a na sociálních sítích, v tištěných médiích i na rozhlasových vlnách. Jejími autory jsou mladí lidé – naši současní i bývalí žáci, kteří se rozhodli i touto cestou pomoci získat prostředky pro vybavení nově budovaného koncertního sálu, na něž už rozpočet přestavby ZUŠ nestačí. Původní projekt totiž kvůli úsporám financí počítal při výstavbě sálu pouze s dokončením prázdné místnosti bez veškerého vybavení. Ten má přitom sloužit nejen jako učebna orchestrální hry pro všechny školní orchestry, ale také jako sál střední velikosti (kapacita 130 sedadel) pro koncerty a vystoupení nejen školy, ale i pro vhodné akce města.

Vnitřní vybavení, tzn. nejen osvětlení jeviště, ozvučení, závěsy a portály, ale také sedačky do hlediště tak tedy musíme pořídit z prostředků získaných navíc.

A sbírka na portálu www.hithit.com slouží právě tomuto účelu. Kampaň samotná je omezena trváním pouze po dobu 45 dní – pak bude ukončena, a pokud se v té době nezíská minimální nastavená částka, která v tomto případě činí 300 000 Kč, pak se vše ruší a dosud vybrané peníze se budou všem dárcům vracet zpět! To je velké riziko, a proto máme radost, že v době, kdy píšu tyto řádky, uběhla polovina z vyměřeného času a na kontě sbírky je již 165 tisíc, tedy 55%. Pokud tedy sbírka bude pokračovat stejným tempem, máme naději, že limitu bude nakonec dosaženo a vaše příspěvky nepropadnou…

Stojí za to ještě připomenout, že toto není pouhá sbírka finančních darů, ale že za vaše příspěvky si vybíráte i speciální ceny! A nabídka těchto cen je opravdu bohatá, finančně odstupňovaná podle své hodnoty. Takže máte možnost vybrat si z nabídky CD či DVD z produkce školy, tričko nebo tašku s logem ZUŠ, ale také komentovanou prohlídku celé zrekonstruované školy, účast při výuce hudby nebo výtvarných disciplín, či si zakoupit vstupenku na zahajovací koncert v novém sálu.

Hlavní ceny, samozřejmě vyšší hodnoty, se však týkají podílu na vlastním vybavení koncertního sálu – kromě příspěvku na ozvučení a osvětlení sálu je to především možnost zakoupit si vlastní sedačku v tomto sále! V tomto případě bude sedačka opatřena nastálo jménem dárce. Dokonce si můžete zakoupit doživotní právo na tuto sedačku, kdykoliv přijdete na nějaké představení v tomto sále!

To už stojí přece za to, ne? J

Děkujeme tedy upřímně všem, kteří již přispěli, a věříme, že je mezi vámi ještě mnoho těch, kteří tomuto projektu důvěřují a věří v jeho smysluplnost a podpoří tuto sbírku tak, aby mohla skončit nakonec úspěšně.

A doufáme, že své podpory nebudete litovat – slibujeme, že z naší strany se pro to vynasnažíme učinit maximum…

Comments