Aktuality‎ > ‎

REKONSTRUKCE A PŘÍSTAVBA ŠKOLY - HORKÉ TÉMA

přidáno: 15. 6. 2016 15:08, autor: Beran Vladimír   [ Aktualizováno 16. 6. 2016 13:55 uživatelem Bořek Lubor ]
Je nějaký problém?

Otevíráme zde téma, o němž jsme dlouho mlčeli - a nebo spíš jenom šeptali - a tím je stav školních budov a výukových prostor. To, že je menší ze školních budov otlučená, a že u čp. 108 jsme už museli uzavřít chodník - protože odpadávající kusy omítky i zdiva rozrušeného letitým zatékáním ohrožovaly bezpečnost - je vidět na první pohled. 

Ale jinak přece všechno funguje dobře, tak o co jde?
 
S tím, že roky nesplňujeme hygienické, bezpečnostní, prostorové i administrativní předpoklady na provoz školského zařízení jsme se dlouho prali sami a zlepšovali, co bylo v našich možnostech. Že jsme o tom nemluvili příliš nahlas? Z praktických důvodů. Nač si přivolávat pohromu, kdy nás hygiena uzavře kvůli nevyhovujícím toaletám. V posledních letech se podařilo díky investičním akcím zřizovatele odstranit největší problémy, které ohrožovaly samu existenci školy, jako například zmíněná WC.
Nyní jsme se ale dostali na rozcestí, kdy je nutné zásadní rozhodnutí, co dál. Z mnoha důvodů už řešení nejde "pytlíkovat" tak, jako dosud.

 


Chtěli byste se dozvědět více?

Připravili jsme pro vás zvláštní stránku, na kterou jsme soustředili maximum informací, aby si každý mohl udělat obrázek o situaci:
- jaké jsou problémy
- co jsme již vyřešili
- co je ještě před námi
- návrhy řešení
- kolik to bude stát
Podklady jsou doplněny obrazovým materiálem a plány projektu rekonstrukce a dostavby školy.

Proč to všechno děláme?

To, že všechno dosud ve vztahu k vašim dětem a kvalitě výuky funguje, je dobře a máme z toho radost. Naším zájmem ale je, aby to tak fungovalo i nadále - a nejenom to. ABY TO BYLO LEPŠÍ - a mladí umělci, které naše škola vychovává, přinášeli radost svým rodinám i veřejnosti.
 
Mohou rodiče a veřejnost situaci nějak ovlivnit?

Zcela určitě! Po prostudování dostupných informací můžete navštívit webové stránky města a v anketě, která je otevřena na úvodní stránce, vyjádřit svůj názor.

Odkazy:

    

Narušené stěny a trámy vlhkostí vzlínající i vlhkostí pronikající zničenou krytinou střechy


     

Stav budovy A před rekonstrukcí - praskliny vzniklé narušenou statikou objektu, dveře a zdivo zničené vlhkostí...
Comments