Prázdniny ve znamení rozsáhlé rekonstrukce školy

přidáno: 2. 9. 2017 10:11, autor: Bořek Lubor

V červnu byla zahájena I. etapa kompletní rekonstrukce hlavní budovy ZUŠ nejprve rozebráním staré konstrukce střechy, odbouráním původního zdiva a pískovcových bloků a posléze výstavbou nového krovu a vybudováním učeben v nově vzniklém čtvrtém podlaží. To už se ale naplno rozeběhly letní prázdniny. Dětem začaly již o týden dříve, protože jsme museli úplně vyklidit všechny učebny v celé budově a připravit je na rozsáhlou rekonstrukci, naplánovanou právě na období letních prázdnin. Zásah to byl obrovský – bylo třeba vysekat ve stěnách trasy pro nové rozvody elektro i slaboproudu a také pro potrubí nového vytápění, které nahradí vysloužilá akumulační kamna. Školou rachotily sbíječky a kompresory a při každé prohlídce školy při kontrolním dnu jsme se propadali do stále hlubší deprese při pohledu na to, jak se naše roky budované a šperkované učebny mění ve stavební ruiny. A při každém dalším zásahu do staré budovy vycházely najevo další problémy, které rekonstrukci dále komplikovaly.

Věděli jsme, že se musíme připravit na náročné období, ale že to bude tak komplikované a náročné, jsme přece jen nečekali…

Rozsah prací a jejich narůstající objem nakonec zaskočil i dodavatelskou stavební firmu a vynutil si posunutí termínu ukončení této první etapy o více než měsíc, do konce září.

Pro nás to znamená výraznou komplikaci s organizací zahájení školního roku, protože z těchto důvodů budeme muset zahájit výuku v náhradních prostorách.

První týden školního roku, od pondělí 4. září do pátku 8. září, kdy se domlouvají rozvrhy žáků s vyučujícími, budou všichni učitelé k dispozici ke konzultacím s rodiči a žáky ve velkém sále Pellyho domů, a to v pondělí již od 9:00 hodin, a od úterý do pátku od 13:00 do 17:00 hodin. Tam si žáci či rodiče mohou domluvit rozvrhy svých předmětů a tam se také od svých vyučujících dozvědí, kde bude probíhat provizorní výuka jejich předmětů.

A nám nezbývá než doufat, že během měsíce září budou všechny učebny skutečně připraveny v novém hávu pro standardní výuku.

Mezitím již budou probíhat práce na druhé etapě, která zahrnuje výstavbu spojovacího krčku s výtahem a přístavbu sálu pro orchestrální hru a učebny hry na bicí nástroje.

Kompletní rekonstrukce a přístavba školy, která má konečně vyřešit kritizované nedostatky školského objektu, má být dokončena někdy na jaře příštího roku.

Určitě nám budete věřit, že se již nemůžeme dočkat…! J