Aktuality‎ > ‎

Pozvánka na flétnový koncert

přidáno: 4. 4. 2014 0:35, autor: Bořek Lubor
Srdečně Vás zveme na flétnový „Koncert k výročí Roku české hudby 2014“, který se koná v neděli 13. dubna 2014 v 11:00 na sále Pellyho domů. Koncert je zakončením víkendového semináře (lektorka MgA Magdalena Bílková Tůmová), který ve spolupráci s naší ZUŠ organizačně zajišťuje Centrum kultury a vzdělávání Pellyho domy. Vystoupí zde flétnový soubor Magistri učitelů z celé ČR společně se souborem Los Flautos, pracujícím při ZUŠ Police nad Metují, a také se zde samostatně představí i další flétnové soubory naší školy. Koncert je zařazen do projektu Ministerstva kultury „Rok české hudby 2014“ a také jako doprovodný program výstavy Play Broumovsko. 
Neděle 13. 4. 2014 v 11:00 hod
 Sál Pellyho domů v Polici n. M.

Koncert flétnového souboru MAGISTRI (pod vedením MgA. Magdaleny Bílkové Tůmové). 
Spoluúčinkuje flétnový soubor LOS FLAUTOS a žáci polické ZUŠ.
Vstupné 30 Kč

Flétnový komorní soubor „MAGISTRI“ vznikl před 6 lety na seminářích komorní hry v Národním institutu dalšího vzdělávání učitelů v Hradci Králové. Z mnoha měst České republiky se sjížděli pedagogové základních uměleckých škol, aby si rozšířili nejen své zkušenosti, ale také, aby si obohatili svůj hudební archív. Vzniklo tak přátelské pouto, které v jiných profesích nemá obdoby. Koncertní činnost souboru už má za sebou činorodou historii. Mnoho pracovních seminářů a také koncertů v Praze, Hradci Králové,  Dobrušce, Olomouci, Litomyšli, Jablonci nad Jizerou, Úpici, Třebechovicích pod Orebem aj. 
V roce 2014, který je věnován projektu Ministerstva kultury „Rok české hudby 2014“ se Magistri věnují studiu partitur skladatelů 20. století a výsledky hudebních seminářů prezentují na koncertech ve městech České republiky.

Flétny: Becková Dagmar, Čechová Jarmila, Friedová Hana, Holancová Štěpánka, Janečka Vít, Krečmerová Gabriela, Kukulová Hana, Latináková Iva, Raueová Natálie, Sedláčková Veronika.

Umělecká vedoucí souboru: MgA. Magdalena Bílková Tůmová – flétna, alt. flétna, bas. flétna.

Flétnový komorní soubor LOS FLAUTOS vznikl v roce 2012 jako pokračování studia komorní hry pro flétnistky, které již ukončily studium na ZUŠ, a pracuje při Základní umělecké škole v Polici nad Metují. 

Flétny: Hanušová Lucie (flétna, pikola), Hubková Anežka, Lukášová Kristýna, Macková Ivana, Patrná Andrea, Potočková Erika, Valášková Zuzana.

Umělecká vedoucí souboru – Gabriela Krečmerová – flétna, alt. flétna.


Comments