Aktuality‎ > ‎

Pozvání na jazzový koncert

přidáno: 16. 4. 2016 10:24, autor: Bořek Lubor

·         MORAVSKÉ JAZZOVÉ DUO

A již nyní se můžeme těšit na další jazzový bonbónek – Moravské jazzové duo, které tvoří kontrabasista Petr Kořínek a kytarista Milan Kašuba.

Koncert Moravského jazzového dua nejen s hudbou, ale i s povídáním třetího hosta, režiséra Evžena Sokolovského ml., se uskuteční v pátek 6. května v 18 hodin v koncertním sále ZUŠ.

Srdečně vás zveme na tento mimořádný umělecký zážitek!

MILAN KAŠUBA, jazzový kytarista a skladatel, v současnosti (kromě své koncertní dráhy) vyučuje jazzovou kytaru a improvizaci na JAMU v Brně. Nahrál desítky skladeb pro Český rozhlas Brno a spolu s kontrabasistou Petrem Kořínkem vydal CD Přátelé.

PETR KOŘÍNEK představuje už řadu let českou kontrabasovou špičku. Během své bohaté kariéry jazzového hudebníka hrál ve skupinách, které dnes už znamenají milníky v historii čs. Jazzu: „S+HQ“ Karla Velebného, „Jazz Cellula“ Laca Décziho, Big band Čs. Rozhlasu. Spolupracoval s J.Stivínem, R.Daškem, L.Gerhardem, J.„Dodo“Sošokou, E.Viklickým, K.Růžičkou, J.Vejvodou.

Založil „Pražské jazzové kvarteto “ a „ Moravské jazzové kvinteto “. V r.1998 založil ve spolupráci s  nakladatelstvím Jazz Art Production „ Petr Kořínek Jazz Orchestra“.

Na mezinárodní jazzové scéně působil s významnými jazzovými osobnostmi, jako jsou např. Alan Praskin, Lee Harper, Charlie Mariano, Attila Zoller, Karen Edwards, Jeff Gardner a další. V současné době vyučuje na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. 


Comments