Aktuality‎ > ‎

Poznávací cesta do Warringtonu

přidáno: 21. 10. 2016 0:49, autor: Bořek Lubor
V březnu 2016 navštívila ZUŠ v Polici nad Metují v rámci spolupráce mezi Warringtonem a Náchodskem paní Janice Pounds, ředitelka vzdělávacího centra ACCENT, společně se svým spolupracovníkem Chrisem Bastockem.
Jejich hlavním zájmem bylo seznámit se se systémem výuky uměleckých oborů v České republice a navázat dlouhodobější spolupráci v této oblasti.
Nyní byla na jejich pozvání tedy uskutečněna reciproční návštěva, která proběhla v totožném rozsahu a zúčastnil se jí ředitel ZUŠ Lubor Bořek s učitelem Pavlem Čapkem..
Program této návštěvy byl připraven velmi pečlivě a během tří pracovních dnů jsme navštívili výuku hudebních předmětů na několika školách v oblasti Warringtonu, zhlédli zkoušky několika dechových a symfonických orchestrů, i výuku dětského pěveckého sboru. V nabitém programu se našel čas i na prohlídku města Liverpool, pevně spjatého s legendární skupinou The Beatles…
Během pracovních jednání jsme projednali možnosti další spolupráce, o kterou naši přátelé ve Velké Británii velmi stojí. Kromě vzájemných studijních pobytů pedagogů se jedná i o výjezdech našich orchestrů. První konkrétní pozvání dostal náš pěvecký sbor Studánka na koncertní zájezd, který by měl vyvrcholit účastí na prestižním festivalu sborového zpěvu v monumentální anglikánské katedrále v Liverpoolu na začátku července 2017.


Náš hostitel Chris Bastock (v pozadí hotel Premier Inn – místo našeho ubytování)


Radnice ve Warringtonu


Výuka sborového zpěvu na St. Gerard´s Primary School – Halton


Výuka hudební nauky na Old Hall Primary School

Janice Pounds a Chris Bastock – naši hostitelé ze společnosti ACCENT Warrington


Zlatá brána před radnicí od královny Viktorie


Výuka zobcové flétny na St. Clement´s Catholic Primary – Halton


Muzeum v Liverpoolu
Comments