Aktuality‎ > ‎

POLICKÝ POKLAD - POZVÁNÍ NA KONCERT A PROGRAM

přidáno: 19. 11. 2012 8:25, autor: Bořek Lubor
Na neděli 25. listopadu Vás zveme na multimediální vystoupení, ve kterém se představí žáci tanečního, výtvarného i hudebního oboru ZUŠ v Polici nad Metují. Čeká vás program sestavený z filmových projekcí, tance, jazzové hudby a zvukové tvorby na téma Krtičkovy pověsti o pokladu v polickém klášteře. Kromě toho, že se seznámíte s příběhem při shlédnutí dětského kresleného filmu, budete mít možnost popustit uzdu své fantazii při tanečních choreografiích na vybrané motivy z příběhu pověsti. Taneční vstupy budou doprovázeny filmovými projekcemi a zvukovými ukázkami, doplňujícími jejich atmosféru. Kromě toho budete mít možnost se podívat na záběry, kterými dokumentujeme naše pátrání po podzemním jezeře a pokladu. Mezi tím nám zahraje jazzová kapela.
Celý pořad je společným výstupem projektu "Výuka uměleckých předmětů laboratorní metodou". Jedním ze společných cílů projektu byla improvizace v umění. Tu budete mít možnost vidět "naživo", protože taneční čísla budou víceméně improvizovaná, no a jazz bez improvizace ani existovat nemůže. Takže jenom improvizace ve filmařině a zvukové tvorbě probíhá mimo jeviště, při samotném nahrávání.
Celý pořad bude snímán vícekamerovou TV technologií, takže uvidíte při práci i náš štáb, a jestli se to povede, tak časem i nějaké DVD.
A jak to dopadlo s jezerem a pokladem? Jsme přesvědčeni, že jsme tajemství odhalili. Pokud se chcete s našimi objevy seznámit, tak přijďte v neděli 25. listopadu od 18:00 do Kolárova divadla v Polici nad Metují a nechte se překvapit.
Projekt je spolufinancován z ESF a státního rozpočtu ČR, takže po vás ani nebudeme chtít vstupné. Nad pořadem převzala záštitu starostka Police na Metují Ida Jenková a vystoupení podporuje Koalice STOP HF.

Comments