Aktuality‎ > ‎

Okresní soutěž dechových a bicích nástrojů

přidáno: 28. 11. 2009 5:04, autor: Bořek Lubor

Ve středu 18. února 2009 proběhlo v prostorách ZUŠ Police nad Metují okresní kolo soutěže, vyhlášené MŠMT pro obory Hra na dechové nástroje dřevěné,  Hra na dechové nástroje žesťové, a  Hra na bicí nástroje. Soutěž probíhala na třech místech před dvěma odbornými porotami tak, že v učebně č. 11 (zkušebna smyčcových orchestrů) hodnotila sedmičlenná porota výkony hráčů na dechové nástroje dřevěné (zobcové flétny, příčné flétny, klarinety, saxofony, hoboj) a na koncertním sále šestičlenná porota výkony hráčů na dechové nástroje žesťové (trubky, lesní rohy, tenory, barytony, pozouny, tuby). Tato porota se po ukončení žesťové soutěže přesunula na detašované pracoviště ZUŠ v prostorách kláštera, kde v učebně bicích nástrojů proběhla soutěž ve hře na bicí nástroje (bicí souprava, tympány, marimba, perkuse).

Soutěž ve všech třech oborech prokázala mimořádně vysokou úroveň nejen co do počtu soutěžících (Náchodský okres má již tradičně v této soutěži největší zastoupení v porovnání s ostatními okresy Královéhradeckého kraje a letos počet přihlášených ještě stoupl), ale i co se týče kvality výkonů. To se odrazilo i v hodnocení porot, které rozhodly o vyslání  rekordního počtu postupujících do krajského kola těchto soutěží, které proběhne ve dnech 17. – 18. 3. 2009 v Jičíně.

 Výsledky našich žáků:

Trubka:

Pavel Tomáš              1. místo s postupem

Kollert Jaroslav         1. místo s postupem

Sichrovský Chan      1. místo s postupem

 

Lesní roh:

Jirmanová Markéta   1. místo s postupem

Němcová Monika      1. místo s postupem

 

Tenor:

Pavel Jan                   1. místo s postupem

Sichrovský Josef      1. místo s postupem

 

Tuba:

Kubeček Lukáš         1. místo s postupem (absolutní vítěz soutěže)

 

Bicí nástroje:

Faifer David               1. místo s postupem

Kollert Tomáš           1. místo s postupem

Šrámková Karolína    1. místo

Vyčichlo Jan             1. místo

Obst Petr                   2. místo

Pohlová Hedvika       2. místo

 

Příčná flétna:

Šulcová Klára            1. místo s postupem

Stejskalová Tereza   1. místo

Krucinová Hana        2. místo

Milatová Lucie           2. místo

Steinerová Anna       2. místo

Vítová Kateřina          2. místo

 

Klarinet:

Pátek Matěj                1. místo s postupem

Pátková Barbora       1. místo s postupem

Pastorková Katka     2. místo

Vítězové žesťových nástrojů, postupující do krajského kola, se svou korepetitorkou Karolinou Sorokinovou


Comments