Ohlédnutí za Koncertem vítězů CONCERTO BOHEMIA 2010

přidáno: 23. 2. 2011 9:05, autor: Bořek Lubor
V sobotu 13. listopadu 2010 proběhl v paláci na Žofíně v Praze Koncert vítězů 19. ročníku rozhlasové soutěže Concerto Bohemia. Koncert je vyvrcholením soutěžního klání dechových a smyčcových orchestrů ze základních uměleckých škol ve věkových kategoriích do 16 let a do 25 let, a potom konzervatoří a hudebních gymnázií.
Naše škola se každoročně s nějakým orchestrem probojuje až do tohoto finálového vítězného koncertu, ale v tomto ročníku se nám podařil skutečně husarský kousek: Naše smyčcové orchestry získaly první místa v obou věkových kategoriích, takže jsme se stali jedinou školou v historii soutěže, která byla zastoupena současně dvěma orchestry!
V kategorii do 16 let to byl soubor "Orchestra piccola ma giocosa" a v kategorii do 25 let "Archi piccoli". Oba orchestry diriguje paní učitelka Michaela Michalová.
Koncert vítězů byl samozřejmě jako každoročně přenášen v přímém přenosu Českým rozhlasem na stanici Vltava a Česká televize pořídila záznam koncertu, který odvysílala v sobotu 4. prosince 2010 i s reportážemi, které pořídila během podzimu v působištích vítězných orchestrů.
Celý pořad můžete shlédnout na tomto odkazu:

My se k této události vracíme několika fotografiemi z Koncertu vítězů v paláci na Žofíně.
Konferenciér pořadu Lukáš Hurník zpovídá dirigenta Karla Briu.    V pozadí naše děti z Orchestra "picola ma giocosa"...

Závěrečné "Gaudeamus igitur" v provedení všech orchestrů pod taktovkou dirigenta Karla Brii...
Archi piccoli pod vedením dirigentky Michaely Michalové

... před spokojeným publikem