Aktuality‎ > ‎

Odhalení pamětní desky panu učiteli Karlu Petrovi

přidáno: 21. 9. 2014 11:51, autor: Bořek Lubor
V neděli 28. září 2014 by se dožil sta let obětavý pedagog, učitel hry na housle, a neúnavný propagátor dětského sborového zpěvu, pan učitel Karel PETR.

K tomuto výročí bude v neděli 28. září 2014 v 15 hodin odpoledne slavnostně odhalena pamětní deska na čelní stěně Základní umělecké školy v Polici nad Metují - budově, ve které v dobách, kdy zde ještě sídlila základní školy, pan učitel působil.

Jestli vše dobře dopadne, měl by pamětní desku svému učiteli odhalit jeden z prvních "Petrových zpěváčků", polický rodák, kapelník a dirigent Václav Hybš!

Po odhalení desky se přesuneme do koncertního sálu ZUŠ, kde bude následovat vzpomínkové odpoledne, v jehož programu vystoupí pěvecký sbor Studánka a mimo jiné také Dívčí pěvecké trio Karla Petra, které již takřka před čtyřiceti lety sklízelo úspěchy na pěveckých soutěžích.

Bude připravena též výstavka s dobovými fotografiemi, plakáty a jinými památkami z pozůstalosti pana učitele, které laskavě zapůjčil syn pana učitele Petra, který také přislíbil osobní účast.
Budeme si také moci vyslechnout původní nahrávky Petrových žáků - nejen zpěváků, ale i houslistů!

Během odpoledne bude k dispozici čerstvě vydaná publikace, věnovaná panu učiteli Karlu Petrovi, jejíž autorkou je Helena Matyášová mladší. Zájemci si budou moci publikaci na místě zakoupit.

Srdečně zveme všechny na tuto mimořádnou událost!
(ZUŠ)


Comments