Aktuality‎ > ‎

NOVÝ FILM Z DÍLNY NAŠA TV

přidáno: 21. 3. 2019 11:26, autor: Beran Vladimír

Každoročně se snažíme uvést na svět jeden větší audiovizuální projekt. V loňském roce to byl dokument "Létání bez letenky" o Karlu Pfeifferovi a jeho skákání na lyžích. Letos jsme u tématiky lyžování zůstali, pouze jsme se ze skokanského můstku přenesli do běžecké stopy - a jako nového pamětníka zvolili Jiřího Berana. 
Ten se ze svých začátků v polické sportovce postupně vypracoval až do národního družstva v běhu na lyžích a dvanáct let sportoval v Dukle Liberec. Dvakrát se probojoval na mistrovství světa a dvakrát na zimní olympiádu - a během své aktivní sportovní dráhy pětkrát vyhrál Jizerskou padesátku a dvanáctkrát mistrovství republiky. 
Film jsme natáčeli v rámci projektu Příběhy našich sousedů, pořádaného organizací Post Bellum. Bylo to pro nás docela "dobrodružné" protože zdravotní okolnosti našeho pamětníka nám vymezily poměrně úzký časový koridor, do kterého jsme se museli s natáčením vejít. A to, společně s tím, že jsme se snažili najít jinou než klasickou dokumentární formu, nás trochu "skříplo".
Natáčení filmu jsme doprovázeli kampaní na sociálních sítích - a všechny naše výsledky si můžete prohlédnout. Začnu asi tím, že uvedu odkaz na Facebookovou stránku "Osmnáctého první", což je zároveň název filmu. Zde se můžete seznámit s naší kampaní a spoustou doprovodných materiálů - fotografií i videí z natáčení. Také jsme si dovolili veřejnost maličko "natahovat" tím, že jsme kampaň otevřeli jako hádanku - o kom že to vlastně natáčíme. Sice se nám to napínání nepovedlo dotáhnout až do úplného závěru, protože pořadatel film zveřejnil dříve, než jsme si mysleli - a tak nám našeho pamětníka "proflákl". Ale ono to moc nevadilo, protože jsme už byli na pokraji sil a ten konec jsme stejně úplně domyšlený neměli, tak se bylo alespoň na co vymluvit.
Tak teď už jen slíbený odkaz, kde najdete kromě spousty jiných informací i link na film:

NAVŠTIVTE FACEBOOKOVOU STRÁNKU FILMU - A FILM NÁM V KOMENTÁŘÍCH OHODNOŤTE...
A kdo nemá Facebook, tak si film může pod jeho názvem snadno najít na YouTube.

Na závěr ještě několik obrázků z natáčení.

           

     

Comments