Aktuality‎ > ‎

Neuvěřitelný úspěch bratrů Michalových

přidáno: 20. 4. 2016 15:15, autor: Bořek Lubor
Neuvěřitelná zpráva k nám dorazila přes oceán od našich bývalých absolventů Šimona a Matouše Michalových. Ale pěkně popořádku:
Bratři již několik let působí v USA, kde nejprve vystudovali prestižní akademii Juilliard School of Music a nyní dokončují magisterský studijní program na Manhattan School of Music v New Yorku.
Před dvěma měsíci vyhlásil slavný symfonický orchestr, Chicago Symphony Orchestra, momentálně považovaný za nejlepší americký orchestr, konkurz na dvě místa hráčů na housle, a bratři si řekli, že zkusí štěstí a do konkurzu se přihlásí.
Jenže ke konkurzu se dostavilo 300 špičkových houslistů, z nichž většina prošla praxí ve světoznámých orchestrech. Vlastní konkurz probíhal formou několika vyřazovacích kol, kdy hráči hráli anonymně za plentou. Do finále se dostalo sedm nejlepších, kteří se ve velmi náročném, již veřejném souboji střetli o dvě nabízená místa.
A zde se dostáváme k famóznímu úspěchu, zmíněnému v titulku. V tomto konkurzu totiž nakonec zvítězili naši mladí houslisté a stali se právoplatnými členy Chicagské filharmonie, což je cíl, o kterém sní nejlepší světoví houslisté jako o vrcholu své kariéry!
Deník Mf Dnes ve své sobotní příloze věnoval tomuto úspěchu českých hudebníků celostránkovou reportáž Filipa Saviera a my se připojujeme s gratulací a přáním, aby naši chlapci dál šířili dobré jméno českých muzikantů pod taktovkou nejslavnějších světových dirigentů.Šimon a Matouš Michalovi v šatně s kolegy již jako profesionální členové orchestruŠimon se zdraví se světovou mezzosopranistkou Joyce DiDonato

Celkový pohled na Chicago Symphony Orchestra a jejich koncertní sál


Matouš jako koncertní mistr se zdraví s dirigentem George Manahanem
Comments