Aktuality‎ > ‎

Natáčení pro ČT

přidáno: 3. 10. 2010 14:06, autor: Bořek Lubor
Tak jsme se konečně dočkali obávané první říjnové soboty, kdy bylo naplánováno natáčení našeho Big bandu pro pořad "A tuhle znáte?" s Českou televizí Ostrava. Dopoledne jsme dorazili do velkého sálu Orlovny ve Rtyni v Podkrkonoší, kde již bylo připraveno velké pódium se světelnými mosty pro náš večerní koncert, jehož záznam televize pořídí. Předtím nás ale čekal maratón dotáček různých záběrů ze zkoušek i ze zákulisí šaten a také natáčení rozhovorů s moderátorem pořadu panem Siostrzonkem. Celý den tak byl velmi náročný, ale hráči ho zvládli na výbornou. Děti si dokonce vysloužily pochvalu a ocenění televizního štábu za vyspělost a moudrost odpovědí na otázky moderátora, na které musely reagovat bez přípravy - pan režisér se nechal slyšet, že už projezdili celou republiku, ale tak šikovné a vyspělé děti prý jen tak někde nemají! :-)
A pak přišel večer, kdy jsme se, již notně uondaní, měli postavit před všudypřítomná oka kamer a před nečekaně zaplněný sál a předvést soustředěný, stoprocentní výkon. A právě zde orchestr prokázal, že je již skutečně vyspělým tělesem, a podal skvělý výkon, který ocenili nejen přítomní hudebníci z konkurenčního orchestru Koletovy hornické hudby, kterou čekalo natáčení následující den, ale také mistr zvuku v přenosovém voze ČT, který nám vysekl poklonu prohlášením, že již natáčel množství dechových orchestrů, ale takhle pěkně a čistě prý hrál málokterý!! Tak tohle ocenění pro nás znamenalo skutečně hodně a potvrdilo, že absolutní vítězství v republikovém finále soutěže mládežnických dechových orchestrů, které jsme získali na jaře, nebylo náhodné. 
Podle informace produkční ČT by tento náš pořad měl být odvysílán v sobotu 27. listopadu 2010 v dopoledních hodinách na ČT 1.


Comments