NAŠE VZDUCHOLOĎ NORGE VE VYSÍLÁNÍ ČT

přidáno: 8. 6. 2014 14:30, autor: Beran Vladimír   [ aktualizováno 24. 4. 2016 9:28 ]
Titulek zní až veleslavně, ale ona to zase tak velká sláva není - i když.... V neděli 8. června 2014 v 10:00 hodin odvysílala Česká televize na prvním programu tradiční pořad Toulavá kamera. A reportáž Jitky Štěpánkové a Petra Rouska z TV Metuje přináší velice pěkný pořad z výstavy PlayBroumovsko, která je otevřená v prostorách textilních závodů Veba Broumov. Na tuto výstavu se podařilo umístit náš exponát, vzducholoď NORGE, kterou jsme ve výtvarném oboru vytvořili již na přelomu tisíciletí. Instalaci na Play je možné považovat za velký úspěch, protože vystavujeme ve společnosti výtvarníků, kteří patří mezi nejvýznamnější představitele současného umění v republikovém kontextu. No a právě zmíněnou reportáž otevírá asi šestivteřinový záběr na "přelet" naší vzducholodi nad výstavním prostorem.
Její létání je opět kamufláž, tak jako před lety nad Komenského náměstím. V legraci říkám, že je to jediná vzducholoď těžší než vzduch, která létá. Na výstavě PlayBroumovsko k tomu slouží vozík, který ji "vozí" po kolejnici nad výstavním prostorem. Záměr při instalaci byl takový, že si návštěvníci výstavy sami vzducholoď "povozí" taháním za lano, spuštěné od její přídě, ale zatím z jejího létání moc nemají, protože se dosud nepodařilo vyřešit některé bezpečnostní problémy, proto tam lano běžně není. Ale pro filmaře ji pořadatelé výstavy zprovoznili - a to právě můžete vidět ve zmíněné reportáži - a podle slibu, snad během týdne, si budou moci konečně "zajezdit" i návštěvníci.
Odkaz Vás navede na konkrétní Toulavou kameru v archivu ČT, kde si budete moci reportáž TV Metuje pustit. V seznamu příspěvků ji najdete pod názvem Broumovsko a pod textem je link na přehrání.