Naše smyčcové orchestry postupují do celostátního kola!!

přidáno: 25. 3. 2012 13:11, autor: Bořek Lubor
V pátek 16. března se v Kolárově divadle v Polici nad Metují uskutečnilo krajské kolo soutěže základních uměleckých škol ve hře smyčcových souborů a orchestrů. Do polického divadla se v ten den sjely ty nejlepší smyčcové orchestry z našeho kraje: Z Rychnova nad Kněžnou, Nového Města nad Metují, Náchoda, Červeného Kostelce a také tři orchestry z Hradce Králové. Samozřejmě mezi nimi nechyběly ani naše dva orchestry: Mladší "Orchestra piccola ma giocosa" a starší "Archi piccoli".
Úroveň všech orchestrů byla vysoká, ale přesto nakonec jako nejlepší vyšly ze soutěže oba naše orchestry s nejvyšším počtem získaných bodů - oba orchestry od sebe dělilo jen 15 setin bodu!
Odborná porota ve složení:

Mgr. Jaroslav Foltýn – Pražská konzervatoř

PhDr. Vladimír Kulík – Konzervatoř Pardubice

Mgr. Petr Lichý – Filharmonie Hradec Králové

MgA. František Mazač – Konzervatoř Pardubice

Mgr. Ladislav Navrátil – Konzervatoř Pardubice

kromě celkového pořadí orchestrů udělila také zvláštní ceny poroty za mimořádné výkony a nás může jen těšit, že většina z nich putovala opět do polické ZUŠ!

Zvláštní ceny poroty:

Orchestra Piccola ma Giocosa - ZUŠ Police nad Metují - Zvláštní cena poroty za mimořádný interpretační výkon

Archi piccoli  - ZUŠ Police nad Metují - Zvláštní cena poroty za mimořádný interpretační výkon

Michaela Michalová - ZUŠ Police nad Metují - Zvláštní cena poroty za vynikající pedagogickou práci

Karolína Soukupová, Petr Lichý - ZUŠ Police nad Metují - Zvláštní cena poroty za interpretační výkon sólových violoncellistů

A to největší ocenění našich orchestrů nakonec spočívá v tom, že oba dva budou reprezentovat náš kraj v celostátním kole této soutěže, které proběhne ve dnech 20. - 22. dubna 2012 v Olomouci v koncertním sále Moravské filharmonie.

Blahopřání tak patří nejen členům našich orchestrů, ale také jejich dirigentce, paní učitelce Michaele Michalové.