Aktuality‎ > ‎

Letní tábor žesťů KŘINICE 2013

přidáno: 21. 10. 2013 10:51, autor: Bořek Lubor
Letos v srpnu se konal již druhý ročník tábora dětí hrajících na žesťové nástroje.
Tábor byl uskutečněn na základě spolupráce pedagogů žesťových nástrojů ZUŠ Police nad Metují a ZUŠ Broumov.
Program každého dne byl velmi pestrý a od jiných táborů se lišil především v tom, že se zde hrálo na všechny druhy trumpet a nacvičovalo na závěrečný koncert. Všechno hudební úsilí bylo prokládáno rozmanitou táborovou činností tak, jak ji známe z tzv. „ normálních táborů“ : nejrůznější pohybové a oddychové aktivity probíhaly přímo v areálu ubytovny, pěší výlety do okolí blízkého i vzdálenějšího, táborové ohně…
Muzikantská činnost směřovala k nacvičení programu na závěrečný koncert, který byl uskutečněn v krásném prostředí broumovské  „Alejky“ . A protože šlo i o muziku, podařilo se nám zúčastnit  jednoho nádherného koncertu ve Vernéřovicích v roli posluchačů.
Celý týden proběhl ve fantastické atmosféře spolupráce nejen pedagogů, ale i žáků obou zušek.
Na závěrečném koncertě vystoupilo několik komorních souborů a orchestr, které předvedly skladby nacvičené za pouhý týdenní pobyt. Děti se svými pedagogy připravili pro posluchače nádherný zážitek, na kterém se podílela nejen hudba v podání mladých muzikantů, ale i již zmíněná skvělá atmosféra celého společně prožitého týdne.
Zveme srdečně všechny naše malé muzikanty – žesťaře – na příští ročník tohoto tábora, který se uskuteční ve dnech od 10. 8. do 17. 8. 2014 !

Koncert v "Alejce"


Na výletě...


Budíček...


Na výletě...


Nácvik na koncert

Sběr dřeva na táborák...
Comments