KRAJSKÉ KOLO SOUTĚŽE ORCHESTRŮ VE VRCHLABÍ

přidáno: 10. 4. 2018 13:55, autor: Bořek Lubor

Dne 22. března 2018 se konalo krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře smyčcových souborů a orchestrů. Již tradičně potvrdily orchestry královehradeckého kraje, že patří k nejlepším v republice, úroveň byla mimořádně vysoká, a to i za neúčasti dvou nejlepších orchestrů z minulé soutěže. Ta také ukázala, jak mimořádný přínos má orchestrální hra ve výuce nejen smyčcových nástrojů. Celý den byl pro posluchače balzámem, z orchestrů vyzařovalo vše, touha po skvělém výkonu, respekt a spolupráce, muzikalita a kultivovanost, to vše má za sebou hodně tvrdé práce, a pak skvělé výsledky!

My jsme bohužel museli zrušit účast našeho orchestru Archi Piccoli, absolutního vítěze předchozí soutěže, ale nemocnost v tomto období byla tak veliká, že se nedalo nic dělat. A tak do soutěže odjel pouze mladší soubor Orchestra Piccola ma Giocosa. Přijal svou roli velmi zodpovědně a výkon byl mimořádný. Děti obdržely 1. cenu a také nejvyšší body v soutěži smyčcových souborů.

Za mimořádný pedagogický přínos výuce orchestrální hry byla udělena cena paní učitelce Michaele Michalové.

Nakonec budeme mít zastoupení, i když malinkaté, v celostátním kole. Protože naše studentky z dalekého Nového Města nad Metují Anička a Lucka Lichých letos navštěvují orchestrální hru v komorním orchestru Penquins ZUŠ Náchod pod vedením M. Michalové. A Orchestr Penquins se probojoval do celostátního kola!

Držíme palce! Ústřední kolo v Olomouci proběhne 11. – 12. května 2018