Krajské kolo smyčcové soutěže - violoncella a kontrabasy

přidáno: 13. 4. 2017 10:54, autor: Bořek Lubor
V pondělí a úterý 3. a 4. dubna hostila královéhradecká ZUŠ Habrmanova ty nejlepší hráče na smyčcové nástroje, kteří postoupili z předcházejících okresních kol. Tato škola se totiž ujala pořádání krajského kola soutěže ve hře na vrchní smyčce (housle a violy) a také na spodní smyčce (violoncella a kontrabasy). Každá z těchto soutěží měla svou vlastní odbornou porotu.

Pojďme se tedy nejprve podívat, jak si vedli naši žáci ve "spodních smyčcích".
Zde zasedli v porotě mimo jiné profesor Pražské konzervatoře František Pišinger, nestor světoznámého Dvořákova kvarteta, a z pardubické konzervatoře František Machač. Předsedou poroty byl violoncellista Petr Šporcl, bratr známého houslového virtuóza Pavla Šporcla.

Naši školu reprezentovalo 9 violoncellistů a jeden kontrabasista, kteří nakonec získali 4 první místa, 4 druhá a 2 třetí místa.
Všichni, kteří získali první místo, také získali postup do ústředního kola v Liberci.
A toto jsou výsledky:

Soukupová Karolína (violoncello) 1. cena s postupem
Jursa Josef (kontrabas) 1. cena s postupem
Vitverová Tereza (violoncello) 1. cena s postupem
Pospíšilová Františka (violoncello) 1. cena s postupem
Cvrkalová Johanka (violoncello) 2. cena
Vik Samuel (violoncello) 2. cena
Černohorská Pavla (violoncello) 2. cena
Jursová Ráchel (violoncello) 2. cena
Hlušková Karolína (violoncello) 3. cena
Jirásek Lukáš (violoncello) 3. cena

Porota také udělila několik mimořádných ocenění. Dvě z nich získala naše violoncellistka Kája Soukupová:

• Za vynikající provedení koncertu Eduarda Lalo – Soukupová Karolína (ZUŠ Police nad Metují, okres Náchod)
  • Zvláštní cena absolutnímu vítězi soutěže – Soukupová Karolína (ZUŠ Police nad Metují, okres Náchod)
Další ocenění získali pedagogové, kteří vítězné žáky připravovali:

• Za vynikající pedagogickou práci Luboru Bořkovi, DiS. (ZUŠ Police nad Metují)
  • Za vynikající pedagogickou práci Michaele Michalové, DiS. (ZUŠ Police nad Metují)

Všem úspěšným reprezentantům blahopřejeme!