Krajská soutěž ve hře smyčcových souborů a orchestrů

přidáno: 21. 3. 2015 2:33, autor: Bořek Lubor

Také ve středu, ale tentokrát 18. března, jsme odjeli s našimi smyčcovými orchestry do Vrchlabí, kde se v místním kulturním domě Střelnice (znalci české kinematografie budou vědět, že v tomto sále natočil Miloš Forman film „Hoří, má panenko“) uskutečnilo krajské kolo soutěže smyčcových souborů a orchestrů.

My jsme měli zastoupení v obou kategoriích – Orchestra Piccola ma Giocosa ve smyčcových souborech a Archi Piccoli v orchestrech.

A oba orchestry získaly první místa a staly se absolutními vítězi svých soutěží!

Orchestr Archi Piccoli navíc bude reprezentovat náš kraj na republikovém finále, které proběhne 24. – 25. dubna v Olomouci.

Odbornou porotu tvořili profesoři konzervatoří a koncertní hráči filharmonií, předsedou byl španělský houslista Mgr. Eduardo García Salas.

Archi piccoli během krátké zkoušky před soutěžním vystoupením

Zástupce souboru Orchestra piccola ma giocosa Josef Pospíšil si přichází vyzvednout od poroty diplom za první místo a absolutní vítězství v soutěži smyčcových souborů

Archi piccoli hrají před přísným pohledem odborné poroty

Anička Lichá přebírá z rukou předsedy poroty cenu za první místo a absolutní  vítězství v celé soutěži pro orchestr Archi piccoli