Koncert klavírního dua

přidáno: 21. 4. 2017 1:04, autor: Bořek Lubor
V pondělí 24. dubna 2017 proběhne v koncertním sále ZUŠ

KONCERT KLAVÍRNÍHO DUA

laureátek mezinárodní soutěže Arts Duo Competition v Praze  Zdeňky Švehlákové a Evy Suchánkové.

Program koncertu:

Leo Weiner: Liščí tanec

Začátek koncertu v 18:00 hodin

Zdeňka Švehláková

Začala hrát na klavír v šesti letech na ZUŠ v Kroměříži pod vedením profesorky Heleny Zahradníčkové, u které poté ve studiu pokračovala na Konzervatoři P. J. Vejvanovského. Tu absolvovala v roce 2008 s doprovodem symfonického orchestru kroměřížské konzervatoře.

Poté vystudovala klavír (ve třídě Kvitoslavy Bilinské) a hudební produkci na Akademii múzických umění v Praze. Vzdělání si doplnila také studijním pobytem na Hochschule für Musik Karlsruhe ve třídě Profesorky Sontraud Speidel.

Již od dětství se úspěšně účastnila mnoha klavírních soutěží-např. Pro Bohemia Ostrava 2003 - 3. cena. Společně s Evou Suchánkovou tvoří klavírní duo, s nímž získala v roce 2014 2. cenu na mezinárodní soutěži Arts Duo Competition v Praze.

S nadšením se věnuje také pedagogické činnosti, v létě 2012 vyučovala klavír v Appel Farm, hudebním táboře v New Jersey, USA. Nyní působí na ZUŠ I. Hurníka a ve vlastním klavírním ateliéru v Praze.

Eva Suchánková

Hru na klavír studovala v ZUŠ Police nad Metují u paní učitelky Reginy Goslinské. Poté absolvovala hru na klavír nejprve na pardubické konzervatoři u Mgr. Martiny Maixnerové a pak na Akademii múzických umění v Praze u doc. Borise Krajného. V současnosti působí jako doktorandka na Pedagogické fakultě UK v Praze, kde vyučuje hru na klavír. Jako pedagožka působí také na ZUŠ v Čelákovicích a v Praze si otevřela soukromé Klavírní studio. Nadšeně se věnuje také psaní blogu o hře na klavír a vytváření nových materiálů pro výuku dětí i dospělých.

Během studií se úspěšně zúčastnila řady domácích i mezinárodních klavírních soutěží a mistrovských interpretačních kurzů. Společně se svou kolegyní Zdeňkou Švehlákovou vyhrála 2. cenu v kategorii klavírní duo na mezinárodní soutěži Art duo Competition v Praze 2014. V témže roce studovala sólový klavír i klavírní duo na Hochschule für Musik Karlsruhe ve třídě Prof. Sontraud Speidel. Po skončení studia na HAMU se nadále vedle pedagogické činnosti věnuje koncertování, vedle sólové hry především pak v klavírním duu se Zdeňkou Švehlákovou.