Aktuality‎ > ‎

Kociánka

přidáno: 14. 5. 2012 6:42, autor: Bořek Lubor

Zahájení 54. ročníku Kocianovy houslové soutěže

Přesně úderem deváté hodiny ve středu 9. května zazněla na prostranství před budovou ZUŠ Jaroslava Kociana v Ústí nad Orlicí fanfárová znělka otevírající další ročník soutěže mladých houslistů. Před četným publikem vystoupily na samotný úvod otevíracího ceremoniálu v tanečních kreacích žákyně II. cyklu tanečního oboru a poté již přistoupil k mikrofonu ředitel ZUŠ Jar. Kociana PaedDr. Jiří Tomášek. Ve svém projevu přívítal všechny účastníky a hosty 54. ročníku soutěže. Vyzdvihl fakt, že se na soutěž přihlásilo 60 účastníků nejen z České republiky, ale z dalších 15 zemí Evropy, Asie a Ameriky, poprvé letos zavítali do Ústí nad Orlicí účastníci ze Spojených arabských emirátů, Kuby a Nového Zélandu.

A již po mnoho ročníků této mezinárodní soutěže nechybí ani houslisté z naší ZUŠ. Tentokrát Tentokrát to byla Anička Lichá, která soutěžila v I. kategorii, a Anna Novotná, soutěžící v nejvyšší, čtvrté kategorii. Tam se utkala mimo jiné s naší absolventkou Markétou Nádvorníkovou, která ale v tomto ročníku již nastoupila v barvách Pražské konzervatoře, kde od září studuje ve třídě prof. Jaroslava Foltýna.
Kategorie to byla velmi náročná, s těžkou a choulostivou povinnou skladbou Antonína Dvořáka Mazurek, přes kterou do II. kola soutěže prošla z našich houslistek jen Markéta. Ta nakonec ve finále získala Čestné uznání I. stupně.
Anička Lichá se do finále I. kategorie také probojovala a nakonec získala  Čestné uznání II. stupně.

Anička bojuje v I. kategorii "Kociánky"...

Starší Anička se připravuje na soutěžní vystoupení ve IV. kategorii


Comments