Aktuality‎ > ‎

KARLOVARSKÝ SKŘIVÁNEK 2016

přidáno: 19. 2. 2016 23:00, autor: Bořek Lubor
Každým rokem, ještě dřív než přijde jaro, se Českem ozývají tóny vybraných zpěváků, kteří se sjíždějí na renomovanou soutěž. Vyhlašovateli dětské soutěže v sólovém zpěvu "Karlovarský skřivánek" jsou Mezinárodní pěvecké centrum A. Dvořáka a ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary. Soutěž je určena pro 6 - 15 leté děti a mládež ze základních škol, víceletých gymnázií, základních uměleckých škol nebo jiných školských zařízení.

Celostátní kolo v Karlových Varech předcházejí kola školní a oblastní. Letos jsme se na oblastní kolo vydali do ZUŠ Jaroměř. 
Tam nás čekala velmi příjemná domácí atmosféra, která jistě přispěla k tomu, že se tam všichni zúčastnění museli cítit dobře. 
V klidném a přejícném ovzduší se zpívalo dobře i samotným soutěžícím. Bylo vzácné vidět, že soupeři v kategoriích se spolu kamarádí, fandí si a přejí si. A nakonec sdílí radost toho druhého z jeho úspěchu!

Toto určitě potvrdí i naše reprezentantky: Anetka VAJSAROVÁ byla druhou nejmladší soutěžící a po statečném boji ve své kategorii obdržela 2. místo plus cenu poroty "za odvahu"!
Ve starší, bohatě obsazené kategorii soutěžila Hedvika ŠEVCŮ, která přivezla 1. místo!

Děkujeme za klavírní doprovod panu učiteli Čapkovi, rodičům i prarodičům za spolupráci a děvčatům blahopřejeme!
Comments