Aktuality‎ > ‎

JAKÝ BYL TÝDEN V GRAFICE?

přidáno: 5. 6. 2014 18:04, autor: Beran Vladimír
Jedním slovem - překvapil! Nejenom organizátory, ale podle dostupných reakcí i účastníky.
 
WORKSHOP V GRAFICE navštívilo celkem  195 žáků ze tří škol - a to jsme ještě neskončili, protože stále pokračujeme až do konce června se zájemci, na které se během vyhlášeného termínu nedostalo. Během workshopů jsme návštěvníkům předvedli maximum, co šlo za dvě hodiny stihnout. V Grafickém studiu si na fenomenálních počítačích Apple iMAC zkusili vytvořit ozvučenou videovizitku - a pak přešli do střižny a videoateliéru, kde si vyzkoušeli živé vícekamerové natáčení. Při té příležitosti jsem jim řekl jednu úsměvnou příhodu z natáčení Concerto Bohemia v Praze na Žofíně. Tam jsme byli hosty v přenosovém voze České televize a povídali si s techniky o našem snímacím řetězci. Když jsem jim popsal náš videomix pro připojení šesti kamer a intercom pro dorozumívání režie s kameramany, tak se speciálně zajímali, jestli máme i střihová světla. "Tak to máte úplně to samé, co my", řekl nám vedoucí přenosového vozu. Takže jsem mohl návštěvníkům hrdě sdělit: "Máme to samé, co Česká televize - akorát oni to mají asi miliónkrát dražší, než my". Reakce účastníků na workshop byly nadšené a příští rok chtějí přijít zase. Jak je vidět, podařilo se "zadělat" na novou tradici. Uvidíme příště.
Workshop v Grafice je možné po dohodě uskutečnit v individuálním termínu, ale až po prázdninách. Zájemci mohou využít poptávkový formulář.

  

JAK TO CHODÍ V GRAFICE byla akce o poznání intimnější, ale přesto se do vyučovacích hodin přišlo podívat několik zájemců o studium se svými rodiči.

VERNISÁŽ V GRAFICE se zaměřila na představení nových učeben široké veřejnosti. Úvodní přenos z video ateliéru se sice nepovedl, protože díky špatnému kontaktu na kabelové trase příchozí neviděli obraz scénky vysílané do televizoru na chodbě, ale po živém přivítání tento nedostatek s úsměvem omluvili - a pak už všechno probíhalo podle plánu. Během dvou dnů vernisáže v pátek a sobotu přišlo do učeben kolem padesáti lidí, kteří si je prohlédli a zúčastnili se projekce dvou žákovských filmů - "V Melounovém cukru" Gabriely Palijové a "Stínidel" Jakuba Vovse, o kterých píšu v samostatném článku.
 
Dramaturgie sobotní projekce byla na přání nejmladšího účastníka rozšířena o promítání animovaných filmů pana učitele Jaroslava Soumara a jeho žáků z úvodní stránky našeho školního webu. Pokud jste je neviděli - tak doporučuji.
Součástí vernisáže byla i výstava, zachycující obrazově postup přestavby půdních prostor na učebny - a pak ještě ukázka ze "Psí galerie" - počítačově malovaných portrétů psů od Terezy Šváblové. 
 Vernisáže se zúčastnila také paní starostka Ida Jenková, která jako vždy milým osobním příspěvkem oživila atmosféru akce. To byla viditelná aktivita za kterou jsme vděčni, ale ještě více děkujeme za usilovnou práci pro město, jejímž výsledkem byly i právě představované učebny. U dveří máme sice "povinnou" cedulku o spolufinancování z fondů ESF, ale to se týká jen části techniky. Pak by tam ale měla být obrovská tabule, že přestavbu financovalo město Police bez jakékoliv cizí spoluúčasti. 


A skoro na závěr jeden "bonbónek". Na vernisáž byla pozvána i média, ale nikdo nepřišel. Později jsem z mediálního prostředí obdržel pro mě kuriózní názor: "Když ono je to ze školství a ještě pozitivní, to pro nás není zajímavé". Tak doufám, že podle tohoto kritéria se u nás žádné "zajímavé" věci nestanou, ale naopak od nás půjdou jen ty "nezajímavé" pozitivní zprávy. Kdo bude chtít, tak si je najde i bez médií - a kdo o ně nestojí, tak o toho zase nestojíme my...   :-)

Všechny obrazové materiály z "Týdne v Grafice" se zpracovávají a budou publikovány v samostatných galeriích. O jejich zveřejnění budu informovat.Comments